?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Затем анонимно возник и был разослан электронной почтой узкому кругу лиц «психологический портрет ВАЮ» в жанре карикатуры и пасквиля, который в конце концов «всплыл» на УП. Примерно так же всплыл, как появляются в теленовостях именно те синхроны премьер-министра, список которых с дословными цитатами получают от пресс-службы избранные журналисты после (а иногда до) брифингов. Я сам держал в руках такую папку из зеленого картона, на которой, увы, не было никаких заголовков или характерного в прошлом для подобных документов выражения «тема важная и актуальная», хотя получатели таких папок четко отрабатывают инструкции и без того.

http://www.telekritika.ua/media-suspilstvo/media-i-vlada/2008-10-23/41465

Comments

( 16 коментарів — Прокоментувати )
commisarjewski
23 жовтень 2008 11:44 (UTC)
понятие психологической нормы ...........??? психиатрической...?
sheliazhenko
24 жовтень 2008 07:56 (UTC)
Нет, именно психологической. Об этом много написано. Погуглите.

Навскидку:

http://msk.treko.ru/show_dict_850
http://www.treko.ru/show_article_1478
commisarjewski
24 жовтень 2008 09:16 (UTC)
не буду..само сочетание слов- немного странное
commisarjewski
24 жовтень 2008 10:42 (UTC)
почитал..тоже не убедило..Шотто Ві ,Шеля Викторович, в дебри влазит..ПАРДОН!
diogenis
24 жовтень 2008 21:27 (UTC)
Многа букав, ніасіліл. Але я психологію вчив і можу заявити категорично: ніякого поняття ні психологічної, ні психіатричної норми немає: є поняття психічної норми. А інтернет — не джерело.
sheliazhenko
24 жовтень 2008 22:24 (UTC)
У мене склалося враження, що прийнятні обидва терміни.

Наприклад, професійні психологи в наукових працях можуть користуватися обидвома термінами як синонімами, приклад - два сусідніх абзаци з автореферату дисертації:

http://www.lib.ua-ru.net/inode/7394.html

У підрозділі 3.5 "Категорія норми у психологічних і соціологічних дослідженнях" вказується, що стосовно проблем психологічної норми, треба враховувати не тільки соціальні складові сутності людини, а і структуру її психіки (Братусь Б. С., Максименко С.Д., Платонов К. К., Dunbar Н., Fromm Е., Perls F., Pezesckian N.).

Теоретичний аналіз проблем співвідношення норми й аномалій у способі життя і поведінці людей показує неправомірність різкого протиставлення психічної норми і психічної патології, розкриває існування тонких переходів між ними (Осипов В П; Leonhard К; Jarosz М ) і дає підставу стверджувати, що не завжди девіантна поведінка людини призводить до соціальної деформації особистості.
diogenis
25 жовтень 2008 23:34 (UTC)
Юро, ще один такий маразм, і світлий образ математика в моїй свідомості зникне назавжди. Невже не видно, що там в тексті ОПИСКА?!!!
sheliazhenko
26 жовтень 2008 01:35 (UTC)
Маразм - чіплятись до букв там, де це явно не має принципового значення. Як вчать у першому класі на уроках арифметики, від зміни місць доданків сума не міняється.

Бо термін "психологічна норма" звучить у назвах доповідей на наукових конференціях:

http://www.phildep.univ.kiev.ua/news/progr_2007.doc
Іванченко А.С. Адаптивність як науковий критерій психологічної норми

у фахових виданнях педагогів:

http://www.ukr-in-school.edu-ua.net/id/143
так би мовити, «психологічної норми»

в численних авторефератах дисертацій, зокрема ще три приклади до наведеного раніше:

http://journlib.univ.kiev.ua/index.php?act=article&article=1309
Як зазначає док­тор психології, керівник психологічної служ­би Державної поліції Латвії П. Тюрін, для ба­гатьох латвійських поліціантів спроби прий­ти до "психологічної норми" виявляються безуспішни

http://www.lib.ua-ru.net/inode/3463.html
опиняються на межі психологічної норми й патології (К. Леонгард)

http://disser.com.ua/contents/8633.html
Мета дослiдження: формування чiтких психосемантичних критерiїв, придатних для відрізнення невротика від представника психологiчної норми

у методичних рекомендаціях МОЗ
соціально-психологічної норми сексуальності

і навіть в білетах до державного іспиту.

http://rainstore.narod.ru/seminars/programma_psy_gos.htm
Проблема психологічної норми і патології.

Edited at 2008-10-26 01:36 (UTC)
diogenis
28 жовтень 2008 00:29 (UTC)
Перепрошую, але дискусії не вийде. Бо з нас двох на даний момент тільки я знаюся на психології, а тому знаю, чим відрізняються терміни "психічний" та "психологічний". Замість питати в гугля, що на цю тему понаписували напівграмотні "науковці", слід було б знайти тлумачення вказаних термінів, а не приклади їхнього неправильного вживання. Я досі наївно думав, що це навіть гуманітарії розуміють.

Тепер по прецедентах.

* Останній з наведених прикладів — знову банальна описка. Там є нормальний розділ "Межі психічної норми і патології." Досить спробувати проклацати весь текст пошуком на предмет буквосполучення "псих", щоб зрозуміти, звідки беруться такі описки.

* Другий, третій та четвертий тексти належать філологам, тому на них посилатися дещо тупо. Особливо ж тому, що перші двоє з цих авторів мали достатньо здорового глузду, щоб поставити словосполучення "психологічна норма" в лапки, щоб було видно, що це не термін, а фігура мовлення. Як видно, не всіх вчили в школі, що таке лапки.

* А ось приклади перший, п'ятий і шостий вже дуже цікаві. Бо неграмотні, хоча належать дипломованим професіоналам. Це капець. Я навіть не знав, що рівень АПН вже впав до такої межі, що до захисту дисертації допускають напівграмотні тексти. За ці приклади мерсі, я тепер буду психологів чмирити при нагоді.

І ще раз нагадую: матеріал треба вивчати, а не виясняти гугле-статистично, як собі уявляє цей матеріал загальна маса ідіотів. Тоді не довдеться опинитися в їхній компанії.
sheliazhenko
28 жовтень 2008 09:50 (UTC)
Що стосується тлумачення термінів, то я його ніде не знайшов, включаючи Велику Радянську Енциклопедію, яка стоїть у мене на книжкових полицях. Нема ані "психічної", ані "психологічної" норми, в статтях по психології максимум схоже - "нормальные" типы поведения" (у статті про психопатію).

У Вікіпедії, як російській, так і українській, нема статей ані про психологічну, ані про психічну норму. В українській вікіпедії цей термін взагалі ніде не зустрічається. У російській вікіпедії я знайшов приклади і такого, і такого використання:

Стаття "Клиническая психология"

Клиническая психология занимается проблемой определения, что же такое психическая норма и патология.

"Ажитация"

Ажитация оценивается как предпатологическое состояние в границах психологической нормы.

Один з учасників проекту якось давно написав у коментарі до голосування щодо видалення одної з статтей:

Переработать - авторы статьи, судя по всему, крайне мало понимают в тех науках, о которых пишут. Однако сама по себе статья вполне заслуживает существования. Думаю она будет доработана и разделена на Норму в медицине и Норму в социальных науках. Впрочем, я также полагаю, что эта статья - интересное развитие гомо-дискурса в википедии. Посмотрим, к чему это придёт. Лично я создам через некоторое время отдельную статью про норму в психологии, если в данной статье не будут корректно оформлена норма как понятие в психологической науке. --Владимир Волохонский 16:13, 6 апреля 2006 (UTC)

Однак ці наміри явно не реалізувалися.

У мене склалося враження, що поняття норми не є і не може бути точним, а відтак немає і строгого значення даного терміну. Можливо, це взагалі не є науковий термін.

Також я цілком розумію небажання декого з філологів, філософів і не тільки використовувати термін "психічна норма". Бо за роки репресивної психіатрії слово "психічний" набуло різко негативного забарвлення. Інша справа "психологічний".

Отож перед тим, як вимагати термінологічної точності, Вам доведеться довести, що предметом розмови взагалі є наукове поняття, а не певна абстрактна умовність, під якою різні професіонали розуміють різне ;)

З іншого боку, я визнаю, що у якійсь вузькій галузі, де Ви є спеціалістом, точний термін "психічна норма" може існувати. І наперед готовий вникнути у це наукове поняття та усвідомити різницю між ним та побутовими уявленнями. Але тоді я б хотів побачити точне визначення.

Edited at 2008-10-28 10:02 (UTC)
meqpucto
24 грудень 2008 13:10 (UTC)
Вы кащенит, штоле?
sheliazhenko
24 грудень 2008 13:37 (UTC)
Да как бы нет. Почему это Вас волнует?
vikuloff
24 грудень 2008 13:49 (UTC)
А поцчему Вы спрашиваете?
sheliazhenko
24 грудень 2008 14:58 (UTC)
ггггггггггггггггг
гггггггггг
гг
vikuloff
24 грудень 2008 16:46 (UTC)
У ВАс, уважаемый поциент, что с речью?
Кто из Ваших родителей страдал тем же расстройством?
sheliazhenko
24 грудень 2008 19:43 (UTC)
Как, уважаемый коллега, Вы не разделяете моего веселья?
Чем огорчены? Неизлечимостью своего ФГМ? :))))
( 16 коментарів — Прокоментувати )