Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

"Дурдом" на тернопільських виборах! (оновлюється)

Кореспондент сайту «Дурдом» Юрій Шеляженко з ранку 15 березня перебуває у файному місті Тернополі й слідкує за ходом найскандальнішого виборчого процесу, де, як в Мукачево у 2004 році, випробовуються «чорні технології» напередодні президентських виборів 2010 року.

Стаття буде оновлюватись кожного разу, коли кореспондент знайде час відписатись у найближчому інтернет-кафе! Слідкуйте за новинами і доповнюйте інформацію – в коментарях до статті чи за такими контактами: Телефон 8 (097) 317-93-26, електронна пошта shelya.work@gmail.com

Ранок. 11:00.


Перш за все, офігітельна новина! Поки Турчинов со товаріщі піарять новину, ніби БЮТ відмовився від участі на виборах до Тернопільської обласної ради, Блок Юлії Тимошенко спокійнесенько фігурує у виборчих бюлетенях, і ніхто не ставив навпроти нього позначку «вибув». В Окружній виборчій комісії повідомили, що БЮТу відмовлено у знятті реєстрації на підставі ст. 48 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

У ОВК нема представників БЮТ, а до прохання прокоментувати заяву БЮТівців члени комісії поставились дуже нервово. Схоже, рішення залишити БЮТ серед учасників виборчих перегонів було продиктовано тим, що несподівана штамповка бюлетенів зайняла б багато часу і могла б зірвати виборчий процес. Не виключено також, що БЮТівці знали про те, що їхню заяву відхилять, ще до її подачі в окружну комісію, й подавали заяву про людське око.

…Покинувши поїзд № 49 «Київ-Трускавець», у майже порожньому вагоні якого о 7:30 я прибув до Тернополя, перш за все скупляю у найближчому кіоску всю місцеву суспільно-політичну пресу. Час вивчити її ще буде, а поки – на прогулянку ранковим містом!

Стовпи, дошки для оголошень, облуплені стіни, прогнилі некрашені будівельні забори, інші зручні місця наглядної агітації ретельно обдерті. Тільки все одно агітація продовжується й сьогодні. Поверх рвання старих оголошень по всій привокзальній вулиці Богдана Хмельницького красуються свіжоналіплені агітплакати «В рік Бандери і ОУН голосуй за КУН!», «Побратими, годі спати, час цю владу поміняти! Блок Народної Самооборони «Нескорені», «Українські перемоги почнуться з Тернополя! ВО «Свобода», «Підтримай своїх – захисти себе. З тернопільщини розпочнемо відродження України! Ярослав Джоджик, Блок Української Народної Партії», «Тернопільщини воля – України доля! Блок Литвина». Легко переконатись в тому, що всі ці агітки розклеєні за одну ніч, всупереч забороні агітації у день виборів.

От зараз я сиджу і пишу це в комп’ютерному клубі «Крапка», але й тут на десктопах комп’ютерів продовжується агітація за партію «Пора». Мовляв, «старперів – на смітник»! Для ясності ще й з розшифровкою: «старпер – старий пердун, котрий засидівся у владі». І заклик голосувати за № 14. А на поштампті зранку розкидали листівки КУН з найкоротшою виборчою програмою серед 16 претендентів: 12 коротеньких заповідей «української справи» від «стань господарем на своїй землі» до «люби Україну» без жодної передвиборчої обіцянки. До речі, тутешні виборчі програми ще та гуморина. Особливо відрізняється партія «Нова політика» з цілком сіренькою програмою, яку хтось додумався озаглавити «Маніфест покоління снікерсів та жуйок».

Наклади на всіх листівках та плакатах вказані просто смішні – 1000, 500 примірників тощо. Одна тільки листівка Комітету Виборців України з закликом йти на вибори («захисти свою СВОБОДУ вибору») накладом нібито 500 примірників поклеєна по всьому місту, на одній тумбі біля Універмагу «Новий ЦУМ» я нарахував 24 штуки. Нереальність вихідних даних є очевидною.

Свіженька виборча агітація нахабно розклеєна і навколо УМВС України в Тернопільській області. Причому агітація «Народної Самооборони». Не дивно, що розклейщики не побоялися підлеглих Луценка. Тут же вдалося застукати бабцю з повним баулом газет «Твердиня Свободи» та кольорових листівок УНП. Це добро вона розносила по під’їздах житлових будинків. Мабуть, бабця вдвічі заробляє, агітуючи водночас за двох конкурентів: «Свободу» і УНП. А хлопець Володимир з вишитим на грудях гербом України, що допоміг мені знайти комп’ютерний клуб, розповів, що одні й ті самі люди мітингують та агітують за БЮТ, «Пору» і КУН.

Настрої тут такі, що обласна рада нічого не робить, а всі політики – обманщики. Тому явка буде низькою, а ще меншою вона буде внаслідок переконаності багатьох людей у тому, що вибори відмінено. За чутками, в селах багато людей не прийдуть на виборчі дільниці, бо думають, що вибори були відмінені і не відбудуться. Таким чином вивільниться багато виборчих бюлетнів, і «адмінресурс» допоможе розставити в цих бюлетнях галочки там, «де треба». Бо виборчі комісії в селах обласна адміністрація контролює міцно.

- Дільниця відкрилась після Гімну української Республіки, який ми всі проспівали рівно о сьомій годині. Були присутні, були спостерігачі, було багато виборців вже зранку. Всім були роздані своєчасно виборчі бюлетені, комісія сиділа за столами, вибори проходять гарно, люди приходять без всякої паніки. Перевіряємо всі документи, хто які має, хто забув вдома паспорт – повертається за ним. Вибори проходять в спокійній обстановці, ви бачите самі. Голосування триватиме до 22 години вечора,- розповідає Галина Дубчак, голова дільничної виборчої комісії № 30 територіального виборчого округу № 1.

- Багато виборців на дільниці?

- Майже дві тисячі. Всім рознесені запрошення.

- У вас були члени комісії від БЮТ?

- Був у мене один представник. Раніше він на збори ходив, коли були там проплати і так далі, а потім він відмовився. Останні два дні я звонила-звонила-звонила,відповідь одна: його нема, він вдома не ночує, це, мовляв, батько, хоч я чула, що це голос його. Так же само було з дівчинкою від КУНу. Вона сказала, що їй заборонили розносити запрошення, посиділа і пішла.

- Спостерігачів багато?

- Від «Свободи», від партії «Пора». Від БЮТу не було.

- Штампом «вибув» не довелося користуватись? Бо БЮТ заявляє про свій вихід з виборчих перегонів…

- Ні, у бюлетені вони є. Кожен, хто хоче, може за БЮТ проголосувати чи за будь-яку іншу партію. У нас свобода вибору.

Спокійно і на виборчих дільницях, і в місті. Тернопіль живе буденним життям. Зранку набагато більше людей слухають проповідь у Катедральному Соборі Непорочного Зачаття Святої Діви Марії УГКЦ, ніж йдуть на виборчі дільниці. Бо на дільницях – одиниці виборців, члени комісій зранку нудьгують, а храм наповнено вщент, віряни щільно стоять на вулиці, кучкуються біля входу до собору, біля пам’ятника кардиналу Йосипу Сліпому – і священник розповідає про безмежну любов Бога до людей. Схоже, такі слова більше цікавлять людей, ніж політичні чвари.

Далі буде..................
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments