Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

В Україні нема свободи совісті та віросповідання?!

До такого висновку підштовхує хамська поведінка чиновника департаменту у справах релігій та забезпечення свободи совісті Державного комітету України у справах національностей та релігій Віктора Петровича Бондаренка.

На розгляд до пана Бондаренка потрапили документи стосовно державної реєстрації Релігійного Центру Віри у Найвищу Цінність Людини, підготовлені та подані до уповноваженого органу України у справах релігій у строгій відповідності до вимог Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

Замість того, щоб розглянути заяву про реєстрацію Статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини у строки і у спосіб, встановлені законодавством, чиновник запросив до себе на прийом заявника і почав ділитися з ним особистими оціночними судженнями принизливого характеру.

Пан Бондаренко образив заявника до глибини душі, заявивши, що нібито не існує такого віросповідання – “Віра в Найвищу Цінність Людини”. У відповідь на нагадування про ст. 35 Конституції України, де чітко сказано: “Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність”, а перед ним сидить людина, яка вільно обрала своїм віросповіданням Віру у Найвищу Цінність Людини і має на це право, чиновник заявив, що “норми Конституції декларативні” і особисто він відмовляється визнавати існування такого віросповідання, як Віра у Найвищу Цінність Людини.

Також пан Бондаренко повідомив, що не громадянину вирішувати, які у нього є права – це, мовляв, визначає тільки його відомство.

Крім того, у відповідь на питання, чи буде розглянуте у порядку, встановленому Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації” питання реєстрації статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини, пан Бондаренко назвав і цей Закон “декларативним” та сказав, що буде трактувати його, як він хоче.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державну службу”, державний службовець повинен сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування. В зв’язку з цим Київська релігійна громада Віри в Найвищу Цінність Людини ставитиме питання про відповідність займаній посаді людини, яка вважає “декларативними” свої встановлені законодавством обов’язки і замість сумлінного виконання своїх обов’язків нав’язує громадянам власні образливі оціночні судження про релігію, які вони сповідують, а також пропагує правовий нігілізм, паплюжить законодавство і державний устрій України своєю відвертою неповагою до законів України, включаючи Основний Закон, і до прав людини та громадянина України.

В будь-якому разі, з метою припинення свавілля і беззаконня по відношенню до віруючих у Найвищу Цінність Людини Віктора Петровича Бондаренка має бути усунуто від розгляду питання про реєстрацію Статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини.
Tags: Человек превыше всего
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 10 comments