?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

До такого висновку підштовхує хамська поведінка чиновника департаменту у справах релігій та забезпечення свободи совісті Державного комітету України у справах національностей та релігій Віктора Петровича Бондаренка.

На розгляд до пана Бондаренка потрапили документи стосовно державної реєстрації Релігійного Центру Віри у Найвищу Цінність Людини, підготовлені та подані до уповноваженого органу України у справах релігій у строгій відповідності до вимог Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”.

Замість того, щоб розглянути заяву про реєстрацію Статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини у строки і у спосіб, встановлені законодавством, чиновник запросив до себе на прийом заявника і почав ділитися з ним особистими оціночними судженнями принизливого характеру.

Пан Бондаренко образив заявника до глибини душі, заявивши, що нібито не існує такого віросповідання – “Віра в Найвищу Цінність Людини”. У відповідь на нагадування про ст. 35 Конституції України, де чітко сказано: “Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність”, а перед ним сидить людина, яка вільно обрала своїм віросповіданням Віру у Найвищу Цінність Людини і має на це право, чиновник заявив, що “норми Конституції декларативні” і особисто він відмовляється визнавати існування такого віросповідання, як Віра у Найвищу Цінність Людини.

Також пан Бондаренко повідомив, що не громадянину вирішувати, які у нього є права – це, мовляв, визначає тільки його відомство.

Крім того, у відповідь на питання, чи буде розглянуте у порядку, встановленому Законом України “Про свободу совісті та релігійні організації” питання реєстрації статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини, пан Бондаренко назвав і цей Закон “декларативним” та сказав, що буде трактувати його, як він хоче.

Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державну службу”, державний службовець повинен сумлінно виконувати свої службові обов'язки, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, дотримуватися високої культури спілкування. В зв’язку з цим Київська релігійна громада Віри в Найвищу Цінність Людини ставитиме питання про відповідність займаній посаді людини, яка вважає “декларативними” свої встановлені законодавством обов’язки і замість сумлінного виконання своїх обов’язків нав’язує громадянам власні образливі оціночні судження про релігію, які вони сповідують, а також пропагує правовий нігілізм, паплюжить законодавство і державний устрій України своєю відвертою неповагою до законів України, включаючи Основний Закон, і до прав людини та громадянина України.

В будь-якому разі, з метою припинення свавілля і беззаконня по відношенню до віруючих у Найвищу Цінність Людини Віктора Петровича Бондаренка має бути усунуто від розгляду питання про реєстрацію Статуту Релігійного Центру Віри в Найвищу Цінність Людини.

Comments

( 10 коментарів — Прокоментувати )
sbks
07 травень 2009 17:24 (UTC)
Юрію, хочу Вас застережити: якщо Ви точно не знаєте, що це за секта, не варто дуже сильно штовхати хвилю. Треба мати документи, відео, книжки, що вони про них кажуть: прочитати, вивчити, потім приймаємо. Якщо живуть в селі, багато чому можна здивуватися, якщо відследіти контракти оренди, купівлі житла тощо.
Я за дитинку свою боровся хіба не 5 років. А секта, до речі, абсолютно не заборонена, про неї всі канали та газети трублять, діти сонця, бть. В комітеті був разів з 5, щоб зробити аналіз треба 3-5 місяців, десь півштуки доларів, а ще потім на суд, все-все більше не буду. Дай здоровя Бондаренку, Боже.
sheliazhenko
07 травень 2009 17:42 (UTC)
Перше. Віра в Найвищу Цінність Людини - це моя особиста віра релігійного характеру, якою я був осяяний в дитинстві, усвідомив і сформулював пізніше і з тих пір пропагую. Для більш ефективної просвітницької роботи мені необхідний статус юридичної особи для релігійного центру.

Друге. Секта - це, наскільки я розумію, тоталітарна спільнота, яка принижує людину, нав'язує їй чужу волю. Я проти сект. Передусім з релігійних міркувань: людина - понад усе. Але я також не погоджуся із спробами деяких нетолерантних осіб називати сектами всі релігійні спільноти, які сповідують віру, відмінну від їхньої і незрозумілу для них чи нову. Щоб казати про якусь спільноту "секта", треба переконатись, що там принижують людину, тиснуть на її душу, придушують особистість.
sbks
07 травень 2009 17:56 (UTC)
Маніпуляції над свідомістю у сектах хіба не норма, сектанти їх не помічають, та плюють у очі тому, хто таке сказав, хай він там і доктор наук або лікар. Насилля над психікою вони сприймають із задоволенням, вони дуже хворі, свої власні гроші, іноді квартири, дома, коштовності вони давно вважають за свій борг пахану секти, а він начебто потім передасть все це вище. Вони здебільшого безнадійно хворі, я надивився такого - кошмар, якщо Ви бажаєте, я Вам надам ці відео- та друковані матеріали.
Будете пятитисячником :)
sheliazhenko
07 травень 2009 18:11 (UTC)
Це цікаво. Якщо Вам неважко, надішліть мені, будь ласка, ці матеріали за одною з адрес. Я й сам гляну, що про цих дітей сонця гугль знає.

НМД, вимагання купи грошей за експертизу, коли якісь факти видно і без неї - це рідкісне неподобство. Подумаю, як Вам допомогти.

Згоден з Вами, що, на жаль, для багатьох людей, в тому числі в академічному середовищі, душевне насильство сприймається як норма життя і тому не обов'язково вони вбачають в цьому підставу для скасування реєстрації релігійної організації, поки не ткнеш пальцем у якісь ну зовсім радикальні прояви. Якщо людина звикла до кнута без пряника, а секта пропонує їй пряник, тут справді можна втратити голову.

А син повнолітній? Він ще в секті?

p.s. А щодо здоров'я для Бондаренка, то, вибачте, хай буде здоровий і щасливий на пенсії. Бо коли я кажу посадовій особі про те, що Україна правова держава і права людини є первинними перед відомчими інтересами, а все що чую у відповідь - "хто вам таке сказав?" - я такого правового нігілізму не терпітиму.
sbks
07 травень 2009 18:25 (UTC)
донька, я Вам передам завтра-післязавтра
sbks
07 травень 2009 18:24 (UTC)
Та ну як я мейлами ці гігабайти. Краще зтелефонуємось, у мене є десь Ваша візитівка, у Вас моя. Завтра.
sheliazhenko
07 травень 2009 18:39 (UTC)
Домовились. А я дещо знайшов. Просто мрак. Чим вони дітей "купляють"?
sbks
07 травень 2009 18:53 (UTC)
Да, это одна из их "веток".
Дітки мають бути маленькими, мати - дурною та одинокою. І все, що треба? Ніхто верхівку не знає ані в обличчя, ані прізвище. Там, думаю, купляється голова селища, потім надається шарова земля, начебто під майбутні будівлі, - баню, школу, художню майстерню, хатинки дітей природи, потім все продається до біса, отвал з грішми, а ці дурники самі себе там тішать вирощуванням укропу та прослуховуваннм птахів.
sheliazhenko
14 травень 2009 06:42 (UTC)
Вчора змінився голова Держкомнацрелігій.
Спробуйте звернутись до нового голови - може, нова мітла по-іншому мете? ;)

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/190737
( 10 коментарів — Прокоментувати )