?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

А я говорил, постмодернизм до добра не доводит.

Бессодержательное креативное оливье № 1 "Бомжур":
http://24godyny.livejournal.com/3966.html

Бессодержательный пафосный винигрет № 2 "ukraЇnext":
http://medianext-ua.livejournal.com/44816.html

Сочувствуем провалу ребят и желаем успеха в следующий раз.

Comments

( 12 коментарів — Прокоментувати )
medianext_ua
04 жовтень 2009 14:20 (UTC)
Юра, твоя мотивація написати цей пост проста як дошка:)))
справді, хтось прийде і почне сперечатися. нєє, ми почтілі вас своїм вніманієм, і до свіданія!
sheliazhenko
04 жовтень 2009 14:24 (UTC)
Мені якраз здається, що сперечатися тут нема про що.

Власне, я обіцяв Віталію у його блозі на ТК, що якщо в результаті вашого проекту вийде шось серйозне і суспільно значиме, то я вибачусь за критичні прогнози стосовно проекту.

Змушений відзначити, що критичні прогнози виправдалися.

От і вся мотивація для написання посту.
pe4erskiy
04 жовтень 2009 14:42 (UTC)
Юрію, я не був би настільки же вже критичним про проект.
За 24 години вийшли журнали не гірше, ніж стоять на полицях кіосків.

Хоча й я не поділяю логіки команди " 24години" про вибір теми журналу
sheliazhenko
04 жовтень 2009 14:49 (UTC)
Це тільки перше враження, що "не гірше". Журнали в кіосках охоплюють певне коло важливих і цікавих для цільової аудиторії тем. А тут ми бачимо певну пародію, в якій практично нема змісту, який сам по собі новий, цінний та цікавий.

Крім того, не сперечатимусь з тим, що на полицях кіосків лежать купа дурнуватих беззмістовних журналів ;)
yusmal
04 жовтень 2009 16:04 (UTC)
покажіть своє краще... ?
yusmal
04 жовтень 2009 16:31 (UTC)
порівняли, перепрошую, хрін з пальцем.
Одразу глянула статтю про культуру. Серйозний аналітичний матеріал. Почитати за обідом не вийде - воно ж довжелезне, величезно, страшно серйозне, аж оскома бере. Ясно, шо це "доросла" журналістика.
Ви зробіть щось, що буде читабельним за обідом чи під час поїздки в метро. Там же і стояла мета: зробити журнал-чтиво. Люди своєї мети досялгли повністю.
sheliazhenko
04 жовтень 2009 16:48 (UTC)
Можливо, й досягли.

Але кому потрібне пусте чтиво?

Моє критиканство в даному випадку може бути суто індивідуальним і непопулярним (я й не розраховую, що така точка зору може стати популярною), але: вважаю, що пустого чтива у нас занадто багато, щоб ще й влаштовувати флешмоби для його продукування.

P.S. Під час поїздки в метро теж читають різні речі. От я вчора читав "Дзеркало Тижня". За вечерею зара читав політичну сатиру, Yes Prime Minister в російському перекладі (бо знайшов всі серії англійською, але без перекладу місцями важко зрозуміти).
yusmal
04 жовтень 2009 17:09 (UTC)
мені треба.
Після проведення шести уроків, роботи в інтернеті з сайтами, програмістами і замовниками, написання, а відповідно, вивчення, матеріалу по реформі освіти, проведення якого факультатива, спілкування з рідними дітьми, приготування вечері, ввечері в ванні мені хочеться посидіти з чимось таким, що геть зовсім не напружить перенапружені мізки.
А серйозне я читаю під натхнення. От.
pe4erskiy
04 жовтень 2009 21:45 (UTC)
Юрію, я частіше за все Вас підтримую.
Але тут категорично з деякими аргументами не згоден.

Сам проект "Журнал за 24 години" цікавий сам по собі, своєю концепцією. Ми ще таке робили на фестивалях молодих журналістів.

Поїхали далі.
Бомжур - сам собою, як концепція не цікава. Бо ніхто писати постійно про бомжів і стиль життя не буде. Але як прочитна брошура +\-. Половина фігня і "видумані" матеріали+ завеликий "фотоблог". Деякі матеріали(меншість) можна читати.

Українаnext - концепція - шикарна. 85% матеріалів читати і розуміти можна. Якісна графічна частина. З розвитком проекту запросто може утерти ніс Тижню.

Порівнювати з правдошукачачем не варто. Можу побитися об заклад, що якби вийти на фінансовий рівень і випустити, наприклад 1000 екземплярів правдошукача і українаnext і продавати, то журнал розкуплять набагато швидше.
Це показник фінансової спроможності проекту + очікувань споживачів.

Так, правдошукач може бути "змістовнішим", але за охоплення інтересів українекст виграє точно.

Тому не варто тут обливати брудом ініціативу, а краще підтримувати такі проєкти, адже вони розвивають український медіапростір в першу чергу.
sheliazhenko
05 жовтень 2009 08:28 (UTC)
Власне, заради дискусії я і затіяв це злобне критиканство ;)

Кажете, ідея журналу за 24-години цікава? Може, цікава як тренінг. Але тоді питання в тому, чому навчить такий тренінг. Швидко знаходити суспільно значущі теми? Ні. Швидко проводити журналістські розслідування? Ні. Цей тренінг вчить швидко вигадувати всяку байду і "подавати її у читабельному вигляді". Тобто, робити не якісний засіб масової інформації, а засіб розваги читача своїм суб'єктивом. Оце основний пункт моєї критики: я вважаю, що такий тренінг має вчити журналістиці, а не гламурній імітації журналістики.

При цьому мені плювати на популярність, рейтинги і т.п. Справжній журналіст робить свою роботу навіть для вузького кола читачів, навіть якщо він живе в недостатньо цивілізованому суспільстві, де правлять бал недалекі піарники, ліниві читачі та журнальчики за 24 години.

Стосовно "журнал розкуплять швидше" дозвольте заперечити. Собівартість останнього номера моєї газетки 27 коп. примірник. Можна продавати по 50 коп. Собівартість одного журнальчика вийде як мінімум разів у десять більше, і то при великому тиражі, а стосовно 20 примірників мені навіть важко припустити, скіки десятків гривень коштував кожен. Думаю, газетка по соціальним цінам (50 коп.) однозначно розійдеться швидше за журнальчик (5 грн). Я році у 2004 зробив експеримент: надрукував на листочку А4 повну пургу з інтернету, назвав це газетою "Чесне слово" і ходив по вагонам метро, продаючи "це" по 50 коп. Штук сімдесят продав за дві години :) Навіть якщо б це була брошурка, навряд чи у мене розкупили б її по 5 грн.
jane_sandra
05 жовтень 2009 13:52 (UTC)
... хай які, на Вашу думку, недоліки, але на 24 - звернули увагу. Інша справа, що якби більше часу, якби інша тематика, якби інші люди, якби був спонсор, якби його продавати, якби підписка... таких якби - можна написати мільйон.
Головне ж що команда зібралася і видала продукт. Свій. Трешовий, не гірший за свого часу "Птюч". Свіжий.
Поект відбувся.
( 12 коментарів — Прокоментувати )