Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

"Комісія з журналістської етики" відповість у суді за наклеп

Прес-реліз.3 БЕРЕЗНЯ 2010 РОКУ о 9:30 в Печерському районному суді м. Києва (вул. Хрещатик, 42-А, каб. № 21, суддя Козлов Р. Ю.) відбудеться попереднє судове засідання за позовом Шеляженка Юрія Вадимовича до «Комісії з журналістської етики» про захист честі, гідності та відкликання документа, який містить недостовірну інформацію.

Позовна заява та інші пов’язані документи опубліковані у блозі позивача за адресою:

http://sheliazhenko.livejournal.com/174333.html

Своїм «рішенням» «Про упередженість журналіста» за скаргою Едуарда Багірова на критичну статтю «Правозащитный Хлестаков надувает простаков», опубліковану мною на сайті «Народна правда» у 2008 році, «комісія» розтоптала моє право на вільне вираження своїх поглядів та переконань, гарантоване статтею 34 Конституції України. В позовній заяві я вимагаю відкликати це «рішення» та заборонити протиправну діяльність «комісії».

В процесі прийняття рішення і протягом наступного року «Комісія з журналістської етики» неодноразово порушувала власні задекларовані принципи роботи, а також Закон України «Про звернення громадян», оскільки я не отримав відповіді на жодну з моїх скарг про порушення «комісією» моїх прав, направлених поштою. Мене не ознайомили зі скаргою пана Багірова, не дали можливість заперечити проти висунутих звинувачень, а також не запросили на засідання, де ухвалювалось рішення, а в самому рішенні оприлюднено неправдиву інформацію про те, що я нібито не зустрічався з Багіровим як об'єктом критики. Оголошений мені «громадський осуд» я розцінюю як комічні пережитки совєцьких методів розправи над інакомислячими, які практикує визначний діяч комуністичного агітпропу Володимир Мостовий ( http://bit.ly/6tSBHq ).

Я більш ніж рік очікував перегляду «комісією» абсурдного і несправедливого рішення стосовно мене. Однак нині бачу, що «Комісія з журналістської етики» все частіше перетворюється у знаряддя боротьби нечистих на руку політиків та інших публічних осіб проти свободи слова і критики з боку чесних журналістів. В такій ситуації мовчання, терпіння, бездіяльність є потуранням неприхованому злу.

Тому я вважатиму своїм громадянським обов'язком й надалі захищати честь та гідність кожного з журналістів від необгрунтованих звинувачень в порушенні етичних принципів. Незважаючи на імена поважних людей, які дали себе втягнути у цю сумнівну «комісію» та використати свої імена для поширення таких звинувачень. У мудрій книжці Володимира Дудінцева "Білі одежі" правильно сказано, що зло іноді б'є своїх жертв з високого берегу, з позицій моралі та етики. Цьому можна і треба протистояти.

UPD. http://blogs.telekritika.ua/?id=1299
Tags: Журналистика в Теннеси
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments