Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Вищий адміністративний суд прийняв до провадження скаргу на рішення донецьких суддів щодо ШухевичаПРЕС-РЕЛІЗ


Вищий адміністративний суд України відкрив провадження за касаційною скаргою редактора газети “Правдошукач” Юрія Шеляженка на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду від 21 квітня 2010 р. у справі № 2а-16337/09/0570 (щодо скасування Указу Президента України від 12.10.2007 р. №965/2007 "Про присвоєння Р.Шухевичу звання Герой України").

«Зроблено перший крок до того, щоб скасувати одіозне рішення донецьких суддів» – стверджує Юрій Шеляженко,– «Оскаржуючи це рішення, я не тільки захищаю свої інтереси, які полягають у відстоюванні редакційної програми газети «Правдошукач», в якій запланована публікація статті про дійсного Героя України Романа Шухевича. Я відстоюю правову державу, намагаюся повернути повагу українців до інституції правосуддя. Адже подібні рішення дискредитували суди в очах людей. Що насправді сталося? З політичних мотивів знайшли зачіпку: Роман Шухевич, нібито, формально не був громадянином України відповідно до закону про громадянство. Найсумніше, що в цій політичній розправі брала участь голова суду Тамара Бадахова. Вона входила в колегію суддів Донецького апеляційного адміністративного суду, яка порушила один з фундаментальних принципів права, принцип, закріплений статтею 58 Конституції України: закон не має зворотньої дії в часі! Не можна застосовувати закони 90-х років для вирішення питання про громадянство людини, яка впокоїлася з миром у 1950 році, задовго до їх вступу в силу, коли ще не з’явилася незалежна держава Україна, її закони і її суди, за право на існування яких Шухевич боровся».

#

UPD. Дякую ЛБ! Опублікували першими.

UPD 2 від 5.06.2010 р.: за апеляційною скаргою стосовно Бандери теж відкрито провадження (Донецький апеляційний адміністративний суд, суддя-доповідач Василенко Л. А.). Засідання відбудеться 21.06 о 10 год.
Tags: Справа Бандери
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments