Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Адміністрацію Президента - під суд!

Хочу поздоровити колег з успішною акцією проти цензури на прес-конференції Президента України.

Це було вельми театрально - прийти на захід у символічних футболках.

Власне, я збирався прийти у костюмі та задати питання про тих таємничих консультантів, заради яких Янукович відклав піарівську поїздку в "Межигір’я".

Я хотів спитати у Януковича про те, чого не захотів розповісти Тігіпко.

На жаль, не вдалося.

Чому - читайте у позовній заяві.


До Окружного адміністративного суду міста Києва


Позивач:

Шеляженко Юрій Вадимович

вул. Тверський тупик, б. 9, к. 82, м. Київ, 01042

тел. (097) 3179326, факс 529 04 35

shelya.work@gmail.com

http://truth.in.uaВідповідач:

Адміністрація Президента України

вул . Банкова, 11, м. Київ, 01220

тел. 255 73 33

info@president.gov.uaПОЗОВНА ЗАЯВА (АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ)про визнання протиправною бездіяльності

та зобов’язання вчинити дії, письмово повідомити про підстави припинення акредитації


Я є головним редактором друкованого засобу масової інформації «Правдошукач» (свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації серія КВ № 14488-3459 Р, видане Міністерством Юстиції України 10.10.2008).

2 червня 2010 року я подав Відповідачу офіційне подання щодо акредитації на Зібрання з нагоди виголошення Президентом України Віктором Януковичем послання до Українського народу (3 червня) та прес-конференцію Глави держави (4 червня). Зранку 3 червня Відповідач підтвердив, що офіційне подання задоволене.

Я успішно висвітлював Зібрання з нагоди виголошення Президентом України Віктором Януковичем послання до Українського народу і за наслідками цієї події підготував до публікації статті «Позитивний імпульс Януковича» та «Тігіпко: Послуги консультантів McKinsey не оплачуються з бюджету», текст яких розміщено на веб-сайті редакції та буде опубліковано у найближчому випуску газети.

Однак 4 червня співробітники Управління Державної Охорони не допустили мене на прес-конференцію Глави держави, мотивуючи це тим, що моє прізвище та газета «Правдошукач» не зазначені у наданих Відповідачем списках акредитованих журналістів. На підтвердження співробітники УДО продемонстрували мені складений Відповідачем список акредитованих журналістів, у якому було відсутнє моє прізвище та газета «Правдошукач».

Таким чином, між 3 та 4 червня 2010 року Відповідач з невідомих причин припинив мою акредитацію на прес-конференцію Глави держави (4 червня), про що мені не було письмово повідомлено із зазначенням підстав припинення акредитації.

Відповідач є суб’єктом владних повноважень, що здійснює владні управлінські функції із акредитації журналістів на заходи за участі Президента України на підставі діючого законодавства, а саме: пунктом 7 Положення про Адміністрацію Президента України, затвердженого Указом Президента України від 2.04.2010 р. № 504/2010, до складу Відповідача входять прес-секретар і прес-служба Президента України, пунктом 11 того ж Положення визначено, що співробітник Відповідача (Прес-секретар Президента України) забезпечує проведення за участю Президента України прес-конференцій, брифінгів, інших заходів для представників засобів масової інформації; статтею 3 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» визначено, що акредитація журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при органах державної влади та органах місцевого самоврядування здійснюється в цих органах шляхом їх реєстрації на підставі офіційного подання засобу масової інформації до відповідного органу державної влади чи органу місцевого самоврядування; у разі порушення порядку акредитації акредитованим журналістом або технічним працівником засобу масової інформації їх акредитація може бути припинена за рішенням органу державної влади чи органу місцевого самоврядування, при якому вони акредитовані, письмове повідомлення із зазначенням підстав припинення акредитації вручається журналісту чи технічному працівнику засобу масової інформації і таке ж повідомлення одночасно надсилається до засобу масової інформації, в якому вони працюють.

В зв’язку з викладеним, керуючись статтею 3 Закону України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», ст. ст. 104-106, 162 КАС України

прошу шановний суд:


1) визнати протиправними такі дії Відповідача: припинення моєї акредитації без письмового повідомлення про підстави припинення акредитації;

2) зобов’язати Відповідача вчинити такі дії: письмово повідомити мені про підстави припинення акредитації на прес-конференцію Глави держави 4 червня 2010 року.

4 червня 2010 року ___________________________ (Шеляженко Ю. В.)


Перелік документів та інших матеріалів, що додаються:

1) Квитанція про сплату судового збору;

2) Копія позовної заяви із додатками для Відповідача.

UPD.

Дякую "Телекритиці" за принциповість!

Якраз у цей момент до ТК подзвонив головний редактор газети «Правдошукач» Юрій Шеляженко з повідомленням, що його не пустили на прес-конференцію. Олег Кошелєв страшенно засмутився, що таке трапилося. «Він, очевидно, спізнився, але якби він мені зателефонував, я б його провів через службовий хід. Сьогодні спізнилилися 5 чи 6 журналістів, вони зателефонували мені, і я всіх провів», - трохи не виправдовувався він.

Я спеціально виділив жирним це неправильне припущення. Або Кошелєв не в курсі, і тоді моє прізвище було викреслено зі списків без його відома (!) кимось з керівництва АП, або - він обманув колег... Є ще третій варіант: організаційний глюк. Але тоді чого варта вся ця "вертикаль"?
Tags: Янукович
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment