Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Математик Перельман відмовився від міжнародної премії у 1 млн. доларів. Що з ним зробила ФСБ?

Нещодавно взяв за звичку читати російську газету "Известия" - солідний інформаційно-аналітичний рупор Кремля. Перша сторінка сьогоднішнього випуску присвячена сенсації: геніальний російський математик Перельман, що вирішив знамениту задачу Пуанкаре, відмовляється отримувати за це престижну міжнародну нагороду - медаль Філдса та премію в розмірі 1 міліон доларів.

"Известия" відслідковує цю тему давно і на попередньому тижні вже повідомляли, що Перельман може відмовитись від отримання премії, "не бажаючи проходити принизливі бюрократичні формальності". При цьому в газеті підкреслюється, що вчений не бажає спілкуватись з журналістами, живе затворником, де його знайти і чим він займається - невідомо.

Зараз на інтернет-сторінці "Известий" з посиланням на матір Перельмана повідомляється, що раніше математика неправильно зрозуміли і 1 мільйон доларів він отримати хоче, але не хоче отримувати медаль. Дуже плутано, чи не так?

Моя версія подій: математик Перельман просто "невиїзний", як всі "технарі" в Росії, які працюють на "оборонку". Хоч три роки назад він працював у США, зараз, після повернення в Росію, він цілком міг попасти в поле зору спецслужб. Працюючи деякий час в інституті Стеклова (де він, за версією "Известий", посварився з колегами і пішов), він міг дізнатись напрямки досліджень, які там ведуться, а російські вчені традиційно найбільше уваги приділяють перспективним у військовому плані напрямкам досліджень. Можливо, він розвинув якісь важливі результати колег і спробував їх опублікувати, а спецслужби примусили його дати розписку про нерозголошення державної таємниці. Цілком ймовірно, що Перельмана зараз ховають на якомусь секретному об'єкті на зразок сталінських "шарашок".

ФСБ, куди ви поділи Перельмана?!
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments