?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Священне писання Віри в Найвищу Цінність Людини не містить згадок про анти-Бога. І це не випадково.

У моїй релігії нема місця відомому християнам "Дияволу", відомому мусульманам "Іблісу", індуїстській гуні тамас, іудейському "Сатані", буддійському демону "Мара", політеїстичним богам підземного світу чи будь-якому іншому подібному уособленню зла, силі, божеству чи "духові", що протистоїть Богу або підштовхує людину чинити зло.

Зло є стихією, сліпим і безумним приниженням людини.

Читати далі: http://narodna.pravda.com.ua/discussions/4d3ae26cb7965/

Comments

( 4 коментарі — Прокоментувати )
(Deleted comment)
sheliazhenko
23 січень 2011 18:28 (UTC)
Охохо. Дякую за цікаву рефлексію (хоча там деінде замість букв квадратики; це що, китайська?). А тепер розберемося.

Якщо казати про політеїзм, я мав на увазі все ж таки не хтонічних богів, а, наприклад, Гекату, Чернобога, тощо. Непорозуміння зняте?

Крім того, я казав, що зло є стихією та хаосом, а не навпаки, що нібито всяка стихія і хаос є злом. Непорозуміння зняте?

Бадьорі африканичі є явними марксистами, тому, майже напевно, давно знаходяться у рабстві або у власних вождів, або у бадьорих колонізаторів/імперіалістів, або винищили один одного громадянськими війнами та голодоморами. Бо з подібними не мудрими уявленнями потрапити в халепу легше легкого. Фактично, "глибина" таких означень - це глибина морального падіння ;)
(Deleted comment)
sheliazhenko
24 січень 2011 22:44 (UTC)
А що, можна і випити помаранчевого соку ;)
0) у мене, очевидно, віндовз нестандартний, хоча це парадоксально покращує роботу зі шрифтами в деяких програмах;

1) Хтонічність теж можна сприймати як світлу і темну. Геката - темна політеїстична богиня, і асоціюється вона швидше з інстинктами, аніж із доброю волею. Може, у фракійців Геката ще була покровителькою чогось хорошого, але греки її поступово демонізували. Зваба, отруєння, чаклунство тощо - улюблені заняття Гекати. Ще вона допомагає демагогам (тре буде знайти статуетку і подарувати за нагоди одному депутатові... але це думки вголос...). Коротше кажучи, повний букет темно-хтонічних функцій :) Пропоную Вам навести якийсь світлий міф про Гекату. Тоді, можливо, я визнаю свою неправоту.

2) Дикуни підлаштували свої уявлення про добро і зло до власних меркантильних інтересів. Ну то й що? Віра в Найвищу Цінність Людини заперечує моральний релятивізм і має дуже чіткий моральний критерій: приниження найвищої цінності людини (зокрема, насильство у будь-яких формах, наприклад, насильницьке відбирання худоби :) або вбивство людей) є зло, утвердження найвищої цінності людини – добро. Отже, якщо це був закид, Ви помилилися городом ;)

---

Насправді, я дуже вдячний Вам за зауваження про підземних богів і про життєдайний хаос. У згаданих Вами місцях статті, дійсно, я не зовсім точно висловився. Відповідно, перед публікацією у журналі "Мораль" були внесені поправки. Якщо Ви надішлете мені приватом свою поштову адресу - відправлю Вам цей журнал і газету "Правдошукач" в довісок :)
(Deleted comment)
sheliazhenko
28 січень 2011 07:41 (UTC)
Порівняння не зрозумів.

Людина - це носій душі, що усвідомлює себе людиною і цим не принижує Найвищу Цінність Людини.

Мені не знайома жодна людина - кіборг, неандерталець, клон, іноприлетянин, штучний інтелект, однак я не виключаю існування таких людей, бо Всесвіт не пізнаний до кінця.

У мене є знайома людина - олігофрен. І, треба сказати, він поступово міняється на краще, бо прагне розвитку.
sheliazhenko
28 січень 2011 07:46 (UTC)
Щодо імен, то в новітній історії Росії теж з'явилися імена на кшталт "Вілен", "Революція", тощо. Однак це жодним чином не відбілює кривавий переворот 1917 р. і вождів червоного терору. Тому, якщо є імена на честь того чи іншого божества, це ще не означає, що його культ був світлим або нейтральним.
( 4 коментарі — Прокоментувати )
Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner