?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Генеральному прокурору України
Пшонці В.П.

Прокурору міста Києва
Мельнику А.С.

Гримчак Юрій Миколайович,

ЗАЯВА
про скоєння злочину

В матеріалах кримінальної справи, порушеної щодо вбивства Георгія Гонгадзе, маються речові докази, а саме - аудіо записи розмов, на той час, Президента України Л.Д. Кучми з Головою державної податкової адміністрації України М.Я. Азаровим.
Відомості та події, що обговорювалися цими особами, свідчать про участь останніх в діяннях з ознаками низки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України.
Так, Азаров М.Я. повідомляє Кучмі Л.Д. про своє втручання в діяльність судових органів Луганської області, маючи на меті притягнення до кримінальної відповідальності окремих керівників банку «Славянський» та про наміри не виконувати рішення Верховного Суду України про стягнення з податкової адміністрації 200 мільйонів гривень. Такі дії, а саме - втручання в діяльність судді з метою добитися винесення неправосудного рішення, містять ознаки злочину, передбаченому статтею 376 Кримінального кодексу (КК) України «Втручання в діяльність судових органів» та, відповідно, статтею 382 КК України «Невиконання судового рішення».
В іншому епізоді, 11 вересня 2000 року Азаров М.Я. розповідає Л.Кучмі про дії, спрямовані на ліквідацію у незаконний спосіб газети «Сільські вісті». Викладені відомості свідчать про наявність в цих діях ознак злочину, який кваліфікується за статтею 171 КК України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів».
В подальшому, за окремими даними цих записів, очевидним є факт, що Азарову М.Я. були відомі факти незаконного привласнення грошових коштів в особливо великих розмірах Головою правління «Нафтогазу України» Ігорем Бакаєм. Але, як відомо, Азаров М.Я. не звертався до правоохоронних органів з цього приводу. Таким чином є підстави щодо притягнення його до відповідальності за статтею 396 КК України «Приховування злочину».
Крім того, плівки містять епізод розмови Голови Донецької обласної адміністрації В.Ф. Януковича з Л.Д. Кучмою та Генеральним прокурором України М. Потебеньком. У цій розмові повідомляється про незаконні дії зазначених осіб, спрямованні на винесення завідомого неправосудного рішення суддею районного суду міста Донецька стосовно адвоката С.П. Салова. Як відомо, після цієї розмови, у липні 2000 року суддя Куйбишевського районного суду м. Донецька О.Тупицький осудив С.П. Салова на п’ять років позбавлення волі та штрафу.
Згодом, у вересні 2005 року, Європейський суд з прав людини визнав кримінальний процес у справі С.П. Салова несправедливим та невідповідним принципів «верховенства права» і «правової певності».
В даному випадку в діях вказаних осіб очевидні ознаки злочинів, передбачених статтею 376 Кримінального кодексу України «Втручання в діяльність судових органів» та статтею 375 КК України «Постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови».
Спираючись на викладене та на ст.ст. 2, 4, 97 Кримінально-процесуального кодексу України прошу Вас перевірити вказані факти та, у випадку підтвердження скоєння суспільно небезпечних діянь вказаними особами, притягнути їх до відповідальності за відповідними статтями Кримінального кодексу України.
25 березня 2011 року.

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ _________ Гримчак Ю.М.
Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner