?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Викликаю Дмитра Потєхіна на диспут "Чи легітимний режим Януковича?".

Я стверджую, що цей режим несправедливий, аморальний, однак легітимний.

Приймайте, пане, виклик або мовчанкою підтвердіть несерйозність раніше сказаного.

Залишаю на Ваш вибір формат диспута, однак цей формат має бути однаково зручний для нас обох.

Чекаю на відповідь до 10 травня.

UPD.

Сумно, що на фейсбуці Потєхін вже тричі спробував оголосити про свою поразку. Це просто ганьба для всього громадянського суспільства.

Тому я сподіваюся, що громадська думка примусить Потєхіна відстоювати публічно заявлені тези.

Я, на відміну від Потєхіна, вважаю, що ця влада легітимна, оскільки її підтримує український народ.

Слово за опонентом. Якщо йому є, що сказати, без переходу на особистості.

UPD 2. http://forum.pravda.com.ua/read.php?2,210476818

UPD 3. Під час семінару творчої молоді в Ірпені опонент остаточно "здався".

Comments

( 9 коментарів — Прокоментувати )
maxdz
30 квітень 2011 20:25 (UTC)
>цей режим несправедливий, аморальний, однак легітимний

Я відповім вам за Потєхіна. :)

Зєк - легітимний президент. Але сучасна парламентська коаліція (та, відповідно, сучасний уряд) - нелегітимні, бо коаліція включає "тушки" та не відповідає тому, за що проголосувала більшість виборців на парламентських виборах (а більшість виборців, нагадаю, проголосувала за парламентську коаліцію БЮТ + НУ).
sheliazhenko
30 квітень 2011 20:28 (UTC)
Український народ підтримує сучасну парламентську коаліцію та, відповідно, сучасний уряд.

"Тушки" і "піаністи" витлумачили закони на свою користь, і український народ підтримує їх тлумачення, а не тлумачення супротивників.

Взагалі, український народ звик жити не по правилах, тому чудово розуміє тушок і піаністів та співчуває їм.

На жаль, вони легітимні. Такою є об'єктивна реальність.
maxdz
30 квітень 2011 20:35 (UTC)
>Український народ підтримує сучасну парламентську коаліцію та, відповідно, сучасний уряд.

Ви з дубу впали. :)

Народ вибрав одне, коаліція зовсім інша, вибори відклали на невiдзначений час - але "усе легітимно", та "народу подобається".

Питань до вас більше немає. :)
sheliazhenko
30 квітень 2011 21:05 (UTC)
Зовсім ні, я просто бачу те, що є, а не те, що хочу бачити.

А бачу я те, що народ вважає за норму всі ці шльоперськратичні процедури. Сміється, обурюється, треплеться про бунт та масові розстріли, але де-факто підтримує своєю бездіяльністю із зміни влади та побудовою планів на майбутнє з урахуванням того, що в майбутньому влада буде ця, а не інша. І тому ця влада легітимна.
maxdz
30 квітень 2011 21:12 (UTC)
Не треба плутати рабську покірність та довготерпіння, зі згодою та навіть співчуттям.

Якщо, скажимо НАТО разбомбує українську зРаду та будинок уряду з усіма депутатами/урядовцями - от тоді й побачите співчуття та привітання українцямі дій НАТО. :)
sheliazhenko
30 квітень 2011 21:26 (UTC)
НАТО не розбомбує парламент, оскільки НАТО визнає легітимність цієї влади. І це ще один аргумент не на користь Потєхіна.

Also, я кажу не про рабську покорність і не про довготерпіння, а про позицію десіжн мейкерів. Які незалежно від того, що кажуть, подумки визнають, що ця влада прийшла надовго, бо жоден з них не бачить альтернативи цій владі.

Ви дарма трохи пересмикнули вище про "подобається". Ні фіга не подобається. Ані кріпосним, ані лицарям, ані феодалам, в т.ч. придворним. Однак цю владу підтримують не тому, що подобається, а тому, що влаштовує. Донецькі давлять, давлять, коли починається крик - йдуть на компроміс. І таким чином, за принципом Макіавеллі, здобувають згоду, маючи за спиною силу.

Я не буду аналізувати природу цієї сили і цієї згоди, однак хочу констатувати їх наявність, а отже, легітимність влади, підкріплену також силою закону і міжнародним визнанням, оскільки вся ця гидота відбувається у правовому полі, такому, яким його бачать наші правознавці, а за кордоном світові лідери очікують від України саме того, що зараз відбувається.
maxdz
30 квітень 2011 21:36 (UTC)
>а кордоном світові лідери очікують від України саме того, що зараз відбувається

Закордоном на Україну усім начхати. Якщо суспільство бажає собі зєка президентом, та обирає так на вільних виборах - цивілізована людина (та, що у країнах захiду) покрутить пальцем біля скрони, та буде вважати українське суспільство суспільством дикунів, на яких начхати.

Тому, не треба дикунам чекати якоїсь допомоги від заходу.

Але це довготерпіння рабів-дикунів, та байдужість заходу - не роблять нелегітимне легітимним. З іншого боку, якщо в Конституції України джерелом влади є народ, а народ терпить та мовчить - мабуть, мoжна вважати те, що є зараз, лeгітимним. Доки не почнуться бунти...
sheliazhenko
30 квітень 2011 21:43 (UTC)
От ми і прийшли до питання, що таке легітимність. І, якщо вірити теоріям пана Локка, основою легітимності влади є згода підвладних, навіть якщо це мовчазна згода.
aldegrase
08 травень 2011 20:02 (UTC)
Шановний пане Юрію.
Питання щодо легітимності влади широко аналізуються в юриспунденції, а саме - в теорії права. Апріорі вважаючи, що вибори були чесними, тобто кандидат в президенти став законним (легітимним) президентом. Такий погляд базуеться на теорії правової держави, від якої сьогодні відмовились. Оскільки аналіз правової держави на одне із чільних місць висував Третій рейх (Гітлера)як взірець правової держави, від цього визначення відійшли, замінивши визначенням соціальної держави, де легітимність разглядається не з позиций класичного права а з позицій відповідальності за свої обіцянки.

З повагою, aldegrase
P.S. далі не копаю.
( 9 коментарів — Прокоментувати )
Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner