Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Андріївський узвіз та рішення Конституційного Суду

Зараз, як відомо, художників Андріївського узвозу виганяють із творчих майстерень в зв'язку зі жлобською позицією районної та міської адміністрації, яка виставляє приміщення на конкурс, де художники мають брати участь нарівні з грошовими мішками.

Жлоби посилаються на статтю 118 Закону "Про державний бюджет України на 2007 рік", де сказано:

Установити, що у 2007 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах. Орендна плата за державне та комунальне майно визначається відповідно до її ринкової вартості у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. (...)Договори оренди державного та комунального майна, укладені до 1 січня 2007 року (крім договорів на оренду державного та комунального майна, укладених бюджетними установами, Пенсійним фондом України та його органами, а також щодо цілісних майнових комплексів), у шестимісячний термін підлягають обов'язковому перегляду відповідно до встановленої норми.

Тепер давайте звернемося до Закону України "Про професійних творчих працівників та творчі спілки", до статті 9 "Права творчих спілок", де чітко сказано: "на пріоритетність при продовженні договору оренди приміщень, які вони орендують під творчі майстерні, студії, лабораторії тощо".

Згідно рішенню Конституційного суду № 6-рп/2007, "Верховна Рада України не повноважна при прийнятті закону про Державний бюджет України включати до нього положення про внесення змін до чинних законів України, зупиняти дію окремих законів України та/або будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин".

Звідси випливає, що стаття 118 Закону України про держбюджет на поточний рік є неконституційною і має бути скасована, бо суперечить законові про творчі спілки. Якщо десь поряд з цим дописом будуть наші славетні конституційні юристи, пропоную допомогти художникам з Андріївського Узвозу підготувати позов щодо захисту своїх конституційних прав. Або скажіть мені, в чому дурість цієї пропозиції... ;)
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments