?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Зараз, як відомо, художників Андріївського узвозу виганяють із творчих майстерень в зв'язку зі жлобською позицією районної та міської адміністрації, яка виставляє приміщення на конкурс, де художники мають брати участь нарівні з грошовими мішками.

Жлоби посилаються на статтю 118 Закону "Про державний бюджет України на 2007 рік", де сказано:

Установити, що у 2007 році передача в оренду державного та комунального майна здійснюється виключно на конкурсних засадах. Орендна плата за державне та комунальне майно визначається відповідно до її ринкової вартості у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. (...)Договори оренди державного та комунального майна, укладені до 1 січня 2007 року (крім договорів на оренду державного та комунального майна, укладених бюджетними установами, Пенсійним фондом України та його органами, а також щодо цілісних майнових комплексів), у шестимісячний термін підлягають обов'язковому перегляду відповідно до встановленої норми.

Тепер давайте звернемося до Закону України "Про професійних творчих працівників та творчі спілки", до статті 9 "Права творчих спілок", де чітко сказано: "на пріоритетність при продовженні договору оренди приміщень, які вони орендують під творчі майстерні, студії, лабораторії тощо".

Згідно рішенню Конституційного суду № 6-рп/2007, "Верховна Рада України не повноважна при прийнятті закону про Державний бюджет України включати до нього положення про внесення змін до чинних законів України, зупиняти дію окремих законів України та/або будь-яким чином змінювати визначене іншими законами України правове регулювання суспільних відносин".

Звідси випливає, що стаття 118 Закону України про держбюджет на поточний рік є неконституційною і має бути скасована, бо суперечить законові про творчі спілки. Якщо десь поряд з цим дописом будуть наші славетні конституційні юристи, пропоную допомогти художникам з Андріївського Узвозу підготувати позов щодо захисту своїх конституційних прав. Або скажіть мені, в чому дурість цієї пропозиції... ;)