Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Феміда оніміла

http://youtu.be/81-HcC-Nm7cПрацівники приймальні голови Святошинського районного суду роблять вигляд, що не помічають громадянина, у якого в канцелярії протиправно відмовилися прийняти позовну заяву.

В багатьох українських судах за радянським зразком не приймають позови просто так. Визначають дві-три години два-три рази на тиждень, в які треба вистояти довжелезну чергу на прийом до помічника судді, який переглядає та реєструє позови, і при тому іноді ще й відмовляється приймати документи.

Ця процедура незаконна, суперечить не тільки статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (позбавлення права на справедливий суд), але й діючому законодавству. Саме тому й мовчать працівники суду, бо усвідомлюють незаконність своїх дій.

Довідка:

Відповідно до частини 1 статті 118 ЦПК, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до частини 8 статті 149 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду.

UPD. В тему: http://yurpractika.com/news.php?id=27210 (за лінк дякую Андрію Авторгову)

UPD 2. В тему:Дякую pavloslav, який знайшов цей та інші доречні малюнки.

UPD 3. Чи буде гласність та народовладдя в українських судах? Розворот у "Правдошукачі" (жовтень, 2011).

UPD 4. LISTEN, WORLD! The Ukrainian courts ignore people literally! And they ignore Article 6 of the European Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms (right to a fair trial)!!! For example, this video shot today in the office of Head Judge of Svyatoshin District Court in Kyiv. http://youtu.be/81-HcC-Nm7c
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments