?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Феміда оніміла

http://youtu.be/81-HcC-Nm7cПрацівники приймальні голови Святошинського районного суду роблять вигляд, що не помічають громадянина, у якого в канцелярії протиправно відмовилися прийняти позовну заяву.

В багатьох українських судах за радянським зразком не приймають позови просто так. Визначають дві-три години два-три рази на тиждень, в які треба вистояти довжелезну чергу на прийом до помічника судді, який переглядає та реєструє позови, і при тому іноді ще й відмовляється приймати документи.

Ця процедура незаконна, суперечить не тільки статті 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод (позбавлення права на справедливий суд), але й діючому законодавству. Саме тому й мовчать працівники суду, бо усвідомлюють незаконність своїх дій.

Довідка:

Відповідно до частини 1 статті 118 ЦПК, позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.

Відповідно до частини 8 статті 149 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" в апараті суду загальної юрисдикції утворюється канцелярія, яка щоденно протягом робочого часу суду забезпечує прийняття та реєстрацію документів, що подаються до відповідного суду.

UPD. В тему: http://yurpractika.com/news.php?id=27210 (за лінк дякую Андрію Авторгову)

UPD 2. В тему:Дякую pavloslav, який знайшов цей та інші доречні малюнки.

UPD 3. Чи буде гласність та народовладдя в українських судах? Розворот у "Правдошукачі" (жовтень, 2011).

UPD 4. LISTEN, WORLD! The Ukrainian courts ignore people literally! And they ignore Article 6 of the European Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms (right to a fair trial)!!! For example, this video shot today in the office of Head Judge of Svyatoshin District Court in Kyiv. http://youtu.be/81-HcC-Nm7c

Comments

( 7 коментарів — Прокоментувати )
(Deleted comment)
sight_of_silent
23 лютий 2012 05:34 (UTC)
1. позовна зараз коштує далеко не 300 грн.
2. Судді не проводять через канцелярію позвні. Не царська це справа. І тим паче, частину оплати за підготовку позовної не беруть. Не їхні величини і не їхня валюта.
sheliazhenko
23 лютий 2012 06:53 (UTC)
Доречне зауваження.

Улюблений інструмент суддів останнім часом - відмовити у відкритті провадження в зв'язку з "не_чіткістю" позовних вимог або доводів.

Причому "не_чітким" :) цілком може виявитися позов, на порядок грамотніший від "чьоткої" :)) ухвали-відписки.

Загалом, відписка як жанр взаємодії влади з народом і, зокрема, судова відписка ще чекають на свого дослідника.
sight_of_silent
23 лютий 2012 08:33 (UTC)
О Боже!.. Це щось новеньке.. Ніколи не повертали через "нечіткість позовних вимог" :).. Та й узагалі мені ніколи не повертали позовних заяв, окрім одного випадку, коли суд не хотів об"єднувати позови, але нічого, в загальному порядку розглянув.
а киньте-но мені Ваш позов у приват, м? гляну, що там може бути "не чіткого", гаразд? звісно, якщо моя скромна персона заслуговує на довіру.
sight_of_silent
23 лютий 2012 08:40 (UTC)
Киньте-но мені Ваш позов, м? Гляну, що там "нечіткого" може бути.
А взагалі, дивно, що не прийняли Ваш позов помічники суддів. Їхня справа - це перевірити, чи є квитанція про сплату судового збору, наявність доданих до позовної заяви документів згідно переліку та достатня кількість примірників позовної заяви з додатками для сторін. А надавати оцінку доказам суддя має вже після дебатів, у нарадчій кімнаті перед проголошенням рішення :)
sight_of_silent
23 лютий 2012 08:41 (UTC)
Перепрошую, два пости близькі за змістом у мене вийшли. Збій у ЖЖ стався, то перший пост кудись спочатку зник, а потім з"явився, коли другий був уже опублікований :)
sheliazhenko
23 лютий 2012 08:54 (UTC)
Та нічо.
мило приватом скиньте, я пришлю.
sartribartfast
22 лютий 2012 19:23 (UTC)
это пиздец!
и там сидит вовсе не человек, а пизда
( 7 коментарів — Прокоментувати )