?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Comments

( 6 коментарів — Прокоментувати )
jusyk
16 листопад 2012 15:44 (UTC)
Юра, що ти наробив? я дуже добре знаю цю дівчинку. якщо чесно, коли я дізналася, що вона працює суддею, я подумала, що це саме її. вона дійсно розумна і дуже вмєняєма дівчина. ми з нею 5 років з однієї тарілки їли.
sheliazhenko
17 листопад 2012 14:40 (UTC)
Погодьтеся: те, що вона "розумна і вмєняєма", не означає, що в даному випадку вона вчинила правильно.

Але я з цікавістю вислухаю Вашу думку як юриста та/чи як подруги судді щодо мотивів її посягання на гласність судочинства.
jusyk
19 листопад 2012 14:26 (UTC)
згодна. але від помилок ніхто не застрахований. тим більше людина, яка працює на посаді судді недовго. я вважаю, що на це варто звернути її увагу, але не карати. розумна людина завди зрозуміє свою помилку. тим більше вона. визнати буде важко, але зрозуміє це точно.
sheliazhenko
20 листопад 2012 23:45 (UTC)
Гадаю, Вища кваліфікаційна комісія суддів зрештою дозволить їй відбутися доганою, а то й просто легким переляком. Судді своїх не здають - окрім випадків серйозного політичного тиску, згадайте Бачуна, Волкова, Зварича.

До речі, в новому кримінальному процесуальному кодексі гарантії гласності судочинства прописані досить грунтовно, і це радує.
jusyk
21 листопад 2012 07:06 (UTC)
питання не в тому, чи судді своїх здають, чи не здають. питання в тому, що це не та людина, яка має виправдовуватися, чи визнавати свою вину перед ВКС тільки в силу того, що вона менше року працює на посаді судді і, можливо, зробила так як зробила зовсім не по причині свого хотіння.
я до того, що в суддівському корпусі реально мало людей, які можуть бути такі старанні та наполеглеві в роботі, і таких, які не стоять на місці, а прагнуть підвищувати свою кваліфікацію.
sheliazhenko
22 листопад 2012 13:22 (UTC)
Тут Ви маєте рацію. Але є один нюанс: закон передбачає, що правосуддя здійснюють незалежні та професійні судді. Я не прибічник формалізму, тому вважаю, що:

професійність судді - це воля, здатність і здібність судді, володіючи встановленим законом нормативно-правовим інструментарієм та іншими необхідним для здійснення судочинства знаннями, сумлінно та оперативно здобувати нові знання у разі, якщо нестандартна ситуація потребує швидкого навчання для компетентного професійного реагування;

незалежність суду - це воля судді на свій розсуд здійснювати свої дискреційні повноваження (тобто, самостійно визначати порядок і спосіб здійснення правосуддя), при цьому сумлінно дотримуючись встановленого законом порядку судочинства, для якнайкращого досягнення мети судочинства - законного і справедливого рішення у конкретній справі, постановленого з дотриманням всіх правил та з повним, всебічним, об'єктивним, публічним з'ясуванням обставин справи, які роблять саме таке судове рішення правильним з очевидністю для всього суспільства, іменем якого суддя вершить суд.
( 6 коментарів — Прокоментувати )
Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner