Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Священнослужителям - бути відповідальними. Державі - утриматись від втручання у релігійні справи.

Українська Душевна спільнота висловила розчарування ростом гріховних настроїв нетерпимості та гордині, тобто протиставлення свого чужому в різних спільнотах українського суспільства. В зв'язку з цим священнослужителів усіх релігій запрошено приєднатися до каяття та щоденної молитви за досягнення згоди між людьми. У відповідь на заклики до силового вирішення проблемних питань релігійного життя, захоплення та переділу майна релігійних організацій, державного примусу керівництва церков до «виконання волі народу» Українська Душевна спільнота засудила втручання держави у діяльність релігійних організацій та спроби регулювання їх внутрішнього життя, а також "агресивні виступи окремих персон та угруповань".

Відповідну позицію висловлено у листі Української Душевної спільноти на адресу Верховної Ради України, Міністерства культури України, Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, УПЦ (МП) і УПЦ КП.

"Не можна ділити майно церков, користуючись силою та залякуванням. Це гріх жадібності та свавілля. Тим більше не можна робити цей гріх на державному рівні, прикриваючись волею народу. Політика державного регулювання релігійної діяльності нагально потребує інших удосконалень: посилення загальних гарантій свободи віросповідання та релігійного багатоманіття, припинення абсурдних і нікчемних спроб стандартизації та уневільнення душевного життя людини" - йдеться у заяві Української Душевної спільноти.

У листі особливо підкреслюється, що необхідно узаконити одноосібне утворення релігійних організацій як юридичних осіб, відмовитись від критеріїв масовості та територіальності як визначальних для повноцінної легалізації релігійних організацій: "Це дискримінує сучасні духовні рухи, які прагнуть жити у мирі, згоді та взаємному визнанні з державою, людством і усіма іншими релігіями. Вирішення цієї проблеми бачимо першочерговим завданням законотворчої діяльності відповідних державних органів".

Українська Душевна спільнота є релігійною громадою сповідуючих віру в найвищу цінність людини і у своїй діяльності продовжує багатовікову традицію людської віри в себе, вірності собі та володіння собою.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments