Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Можете мене поздоровити: переміг у конкурсі "Стоп Цензурі"

Лінк на підсумки конкурсу: http://www.stop-censorship.net/news/55a39522ebca2/

Не відмовлю собі у задоволенні процитувати новину з сайту "Українського клубу".

Юрій Шеляженко переміг у конкурсі «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Юрій Шеляженко став переможцем 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» у категорії «Есей» за результатами голосування журі інтернет-користувачів.

Конкурс є інструментом самоорганізації громадян, його мета – широка суспільна дискусія про захист свободи слова, забезпечення доступу до публічної інформації, ефективна протидія цензурі. Щороку організатори оголошують спеціальну тему. У 2015 році такою стало одне з гасел Революції гідності – «Права людини понад усе!».

"Мало проблем? Запровадимо цензуру!" - Юрій Шеляженко:
Що таке цензура? Спитаю інакше: чому ми кажемо комусь заткнутися, вимагаємо заткнутися, примушуємо заткнутися силою? Бо нас образили. І ми не хочемо розбиратися в причинах. Почуття образи не стримується. Ми не замислюємося, чи не образили самі когось, як владнати конфлікт миром для взаємного задоволення. Наша гідність для нас — все, а чужа гідність — ніщо. Нам здається, що можна і треба примусити замовчати тих, хто каже нам неприємні речі. Піддаємося імпульсу “праведного гніву”, кидаємося в бійку, добре, якщо словесну, але нерідко йдуть у хід кулаки та зброя.
Коли окремий негідник чи банда затикає людям рота, це зветься хамством чи злочином. Коли ж затиканням рота займається держава, це зветься цензурою. Цензура — це завжди хуліганство влади, прояв цинічної зневаги до прав людини. Люди демонструють відвертість, користуються природним правом на вираження власних поглядів, симпатій та антипатій, засвідчують у спілкуванні, що існує певна проблема. Влада нахабно відмовляється вирішувати проблему і натомість застосовує насильство, щоб проблема залишалася прихованою та не підривала авторитет влади своїм відкритим існуванням.
...Гігабайти войовничого марення не підлягають цензурі, але треба вчитися ставити крапку. Воюйте з брехнею, а не зі свободою слова!
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments