?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Лінк на підсумки конкурсу: http://www.stop-censorship.net/news/55a39522ebca2/

Не відмовлю собі у задоволенні процитувати новину з сайту "Українського клубу".

Юрій Шеляженко переміг у конкурсі «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни»

Юрій Шеляженко став переможцем 3-го Міжнародного конкурсу «Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни» у категорії «Есей» за результатами голосування журі інтернет-користувачів.

Конкурс є інструментом самоорганізації громадян, його мета – широка суспільна дискусія про захист свободи слова, забезпечення доступу до публічної інформації, ефективна протидія цензурі. Щороку організатори оголошують спеціальну тему. У 2015 році такою стало одне з гасел Революції гідності – «Права людини понад усе!».

"Мало проблем? Запровадимо цензуру!" - Юрій Шеляженко:
Що таке цензура? Спитаю інакше: чому ми кажемо комусь заткнутися, вимагаємо заткнутися, примушуємо заткнутися силою? Бо нас образили. І ми не хочемо розбиратися в причинах. Почуття образи не стримується. Ми не замислюємося, чи не образили самі когось, як владнати конфлікт миром для взаємного задоволення. Наша гідність для нас — все, а чужа гідність — ніщо. Нам здається, що можна і треба примусити замовчати тих, хто каже нам неприємні речі. Піддаємося імпульсу “праведного гніву”, кидаємося в бійку, добре, якщо словесну, але нерідко йдуть у хід кулаки та зброя.
Коли окремий негідник чи банда затикає людям рота, це зветься хамством чи злочином. Коли ж затиканням рота займається держава, це зветься цензурою. Цензура — це завжди хуліганство влади, прояв цинічної зневаги до прав людини. Люди демонструють відвертість, користуються природним правом на вираження власних поглядів, симпатій та антипатій, засвідчують у спілкуванні, що існує певна проблема. Влада нахабно відмовляється вирішувати проблему і натомість застосовує насильство, щоб проблема залишалася прихованою та не підривала авторитет влади своїм відкритим існуванням.
...Гігабайти войовничого марення не підлягають цензурі, але треба вчитися ставити крапку. Воюйте з брехнею, а не зі свободою слова!