sheliazhenko

На захист миру, свободи переконань та політв'язня Олексія Святогора

Мирна Україна, професійна армія. На захист таких цінностей виступає пацифіст та правник Юрій Шеляженко.

Безпека людини в Україні має стати першочерговим завданням державної політики. Для цього треба зупинити воєнну машину, гарантувати свободу переконань та припинити силові розправи над політичними опонентами. Репресії проти Олексія Святогора, арештованого за висловлювання своєї позиції з питань екологічної політики, мають бути припинені. Про це заявив голова ГО "Автономна Адвокатура" Юрій Шеляженко під час круглого столу "Оновлення плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року" в Офісі Омбудсмена.

Юрій Шеляженко підкреслив: Національна стратегія у сфері прав людини має бути оновлена, щоб реалізувати право на свободу переконань у формі відмови з мотивів сумління від несення військової служби на недискримінаційній основі, зокрема, з гарантуванням права на сумлінну відмову з усіх релігійних та нерелігійних мотивів. Відповідні зобов'язання керівництво держави неодноразово брало на себе як перед власним народом, так і перед міжнародною спільнотою. Україні потрібна повністю професійна армія для військового захисту. Ніхто не може бути примушений служити в армії чи брати участь у військових конфліктах. Крім того, це питання рівності чоловіків та жінок: поки чоловіки дискриміновані порівняно з жінками у праві вибору, служити в армії чи ні, вони також дискримінують жінок у праві життєвого вибору, що призводить до статевого та домашнього насильства.

Також у Національній стратегії у сфері прав людини необхідно передбачити гарантії дерегуляції мовних та релігійних відносин, заявив Юрій Шеляженко. Людина має бути вільна у публічному та приватному спілкуванні будь-якою мовою і не зазнавати принижень за самостійний вибір мови спілкування. Політика захисту Української мови має заохочувати, а не нав'язувати її використання: треба розвивати доступний, привабливий та багатий культурний простір без претензій на виключність. Також необхідно гарантувати можливість вільного створення релігійних організацій однією чи більшою кількістю осіб без обмеження такої кількості, без узгодження з чиновниками питань віровчення та організації релігійного життя, за бажанням віруючих без реєстрації юридичної особи, щоб не пригнічувати нав'язливим контролем та бюрократичними процедурами здійснення права на свободу релігії.

Дотримання конституційної заборони на запровадження обов'язкової ідеології, за словами Юрія Шеляженка, особливо актуальне сьогодні. Неприпустимо, коли в Національному університеті харчових технологій оцінка знань студента ставиться у залежність від дотримання ідеології вегетаріанства. Також неприпустимо, коли войовничі зоозахисники цькують людину за політичні переконання, відмінні від їхніх.

Юрій Шеляженко попросив Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмилу Денісову звернути особливу увагу на ситуацію з політичним переслідуванням адвоката Олексія Святогора, проти якого сфабриковано кримінальне провадження за підозрою у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 і ч. 3 ст. 300 Кримінального кодексу України. 11.06.2018 р. Шевченківський районний суд м. Києва обрав Святогору запобіжний захід у формі тримання під вартою без права внесення застави.

Олексія Святогора звинувачують в тому, що він критикував екологічну політику влади, зокрема, заявляв про неефективність та жорстокість стерилізації собак і пропонував утилітарне рішення серйозної проблеми нападів собак на людей, про яку неодноразово повідомлялося у засобах масової інформації. Порушення прав людини через неспроможність держави впоратися з нападами собак на людей є не тільки українською проблемою, у справі Georgel and Georgeta Stoicescu v. Romania Європейський Суд з прав людини навіть присудив компенсацію подружжю людей похилого віку, постраждалих від нападу зграї бродячих собак. Погляди Олексія Святогора на те, як слід вирішувати цю проблему, викликають чимало спорів, в тому числі, всередині ГО "Автономна Адвокатура". Однак спірність висловлених поглядів на екологічну політику не забороняє висловлювати такі погляди в демократичному суспільстві, і тим більше, не допускає тривалого ув'язнення за висловлення політичних поглядів – наголосив Юрій Шеляженко.

Політичний в'язень Олексій Святогор був репресований 11 червня 2018 року за висловлювання поглядів на екологічну політику.

Вільне слово

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.