sheliazhenko

Мовна тиранія: топ-5 ганебних принижень

Як і кожна людина, я багато разів дивився політичні ток-шоу і готовий був сперечатися з кожним сказаним словом. Завдяки Віталію Портникову мені випала нагода спробувати сказати правду в ефірі, де зазвичай правдою навіть не пахне.

Зверніть увагу, яке дно пробивають диктатори мовної політики. Депутат Головко зі «Свободи» закликає етнічні меншини повернутися в свої країни (дивитися з позначки часу 4:44) і жахливим суржиком намагається пропагувати заборону захисту дисертацій мовами Європейського Союзу (дивитися з позначки часу 33:50). А «радикал» Мосійчук проголошує, що забаганки націоналістів важливіші за права людини (дивитися з позначки часу 25:30).

Прийнятий в першому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д від 09.06.2017 р. лякає великими штрафами за приниження української мови. Але ніщо не принизить українську мову більше, ніж сам цей недолугий законопроект.

1) Закон про мовну тиранію принижує українську мову, виходячи з того, що нею спілкуватимуться тільки під загрозою великого штрафу (з/п 5670-д, перехідні положення).

2) Закон про мовну тиранію принижує здоровий глузд, ставлячи знак рівності між толеруванням багатомовності та насильницьким переворотом (з/п 5670-д, ч. 7 ст. 1).

3) Закон про мовну тиранію принижує права людини, позбавляючи людину свободи вираження поглядів у виборі мови спілкування в суспільстві (з/п 5670-д, ч. 1 ст. 2).

4) Закон про мовну тиранію принижує кожного читача, запроваджуючи цензуру книжок (з/п 5670-д, ч. 2 ст. 22).

5) Закон про мовну тиранію принижує все суспільство, оскільки замість того, щоб слухати один одного і домовлятися жити разом в мирі та добробуті, ми змушені будемо виправдовуватися перед чиновниками та їхніми кишеньковими бандами крикунів та погромників за кожне слово, сказане чи написане не під диктовку (з/п 5670-д, ч. 9 ст. 1), причому ми ще й будемо змушені купляти у чиновника сертифікат про володіння мовою (ч. 1 ст. 46) - папірець, завідомо брехливий в умовах мовної тиранії, коли в законі чорним по білому сказано, що стандарти мовлення диктує і мовою володіє не суспільство, а виключно купка узурпаторів-апаратчиків мовної тиранії (з/п 5670-д, розділи VІІ, VІІІ).

Геть мовну тиранію!

Error

default userpic

Your reply will be screened

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.