Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Громадянська партія «Пора» виходить з блоку НУНСо і йде на вибори самостійно?

Зустрівся з Ярославом Годунком. От що він розповів.

UPD. Розповів з купою глюків. Як виявилося, в порядку денному з'їзду, який ви побачите далі, є пункт про "позиціонування партії на виборах 30 серпня" (LOL), і цей документ вже подано до ЦВК! :) По-друге, вихід "Пори" з НУНС блок не розвалює. Згідно Закону України "Про вибори народних депутатів України", ст. 63, Вихід партії із складу блоку, до якого входить більше ніж дві партії, не впливає на статус блоку як суб'єкта виборчогопроцесу незалежно від кількості партій, які в ньому залишилися.Назва партії, яка вийшла із складу блоку, виключається у виборчихбюлетенях та в іншій виборчій документації з переліку назв партій,що входять до блоку.

У четвер 16 серпня Центральна рада Громадянської партії «Пора» вирішила змінити склад політичної ради партії «Пора» і виключити з лав партії голову політради Владислава Каськіва.

Новим лідером Громадянської партії (ГП) «Пора» став Ярослав Годунок.
Центральна рада ГП «Пора» ухвалила провести з’їзд у понеділок 20 серпня о 15 годині, щоб визначитись із списком кандидатів у народні депутати на позачергових парламентських виборах. Повідомлення про проведення з’їзду подане 17 серпня до Центральної виборчої комісії.

Голова політради ГП «Пора» Ярослав Годунок заявив, що на з’їзді партії «Пора» буде розглядатись питання про відкликання кандидатури Каськіва зі списку НУНС та про недоцільність участі у цьому блоці.

- Члени партії «Пора» і більшість регіональних осередків не хочуть саморозпуску, до якого нас нахабно підштовхує нинішнє керівництво НУНС,- заявляє Ярослав Годунок ,- Крім того, одна з партій, що утворює блок, не може бути настільки приниженою, що їй навіть не знайшлося місця у першій десятці.
Зрештою ми можемо прийняти рішення про вихід з блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», бо, знаєте, мало бажання входити в один список з такими одіозними особами, як Третьяков, Омельченко та інші.
Владислав Каськів порушив рішення попереднього з’їзду партії: не добився достойного представництва кандидатів від «Пори» в списку НУНС. Сам Каськів – на принизливому, але прохідному місці № 31, інші не увійшли до першої сотні, тобто знаходяться на непрохідних місцях. Наші люди не беруть участь у виборчій кампанії, їх не допускають до роботи в штабах НУНС. Проігноровані пропозиції обласних осередків щодо представництва партії в списку НУНС.
Більше того, Каськів здобув своє прохідне місце ціною самознищення партії: нам відомо, що він віддав Віктору Балозі сфальшоване рішення з’їзду з цього приводу. На щастя, статут партії та печатка знаходяться у нас.

За словами Ярослава Годунка, наступного дня після подання в Центрвиборчком інформації про проведення з’їзду щодо висунення кандидатів в народні депутати від «Пори» його викликали в Шевченківське РУГУ МВС і погрожували відкрити проти нього кримінальну справу.

- Мене питали, що то були за збори Центральної ради партії, умовляли не заважати Каськіву стати народним депутатом. Але я не піддався на тиск, - розповідає новий голова політичної ради ГП «Пора». До речі, Ярослава Годунка вже двічі затримували за нібито переховування у належних йому приміщеннях зброї та вибухівки, але обидва рази кримінальна справа була закрита.

У разі виходу «Пори» з блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» у останній день реєстрації виборчих списків участь НУНС у дострокових парламентських виборах 30 вересня опиниться під загрозою. Адже у разі виходу хоч однієї партії з блоку політичних партій виборчий список блоку вважається недійсним.


Тим часом на сайті у Каськіва написано: За інформацією прес-служби ГП «ПОРА», в найближчі дні можливі інформаційні провокації з незаконним використанням імені та атрибутики ГП «ПОРА». Зокрема, можливе поширення неправдивих повідомлень щодо рішень Центральної Ради або Громадянських Зборів (З’їзду) нашої партії.

Я зателефонував за вказаним у повідомленні за цим лінком телефоном прес-служби, де отримав коментар:

- Інформація від Ярослава Годунка є провокативною. Ви можете довіряти лише інформації від офіційної прес-служби громадянської партії "Пора". Змінити голову політради може лише Центральна рада, але таких рішень вона не ухвалювала. Громадянські збори партії "Пора" - за статутом, таку назву має наш з'їзд - не ухвалювали рішення щодо саморозпуску партії. Я вперше чую від вас про повідомлення до Центрвиборчкому, а печатка ГП "Пора" на ньому, очевидно, є несправжньою.

Між тим на повідомленні до Центрвиборчкому, крім "несправжньої" (?) печатки партії "Пора", стоїть ще й власна печатка Центрвиборчкому "для пакетів" із датою прийняття до розгляду: 17.08.2007.
Tags: Пора "Пору" пороть
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 33 comments

Recent Posts from This Journal