Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Заява про погрозу вбивством та перешкоджання професійній діяльності журналіста

Служба безпеки України

ГУ МВС України в м. Києві

Прокурору м. Києва
Євгену Блажівському
03150, Київ, вул. Предславинська, 45/9

До ГУ МВС України в Печерському районі м Києва
01010, Київ, вул. Московська, 30

Шеляженко Юрій Вадимович
01042, Київ, вул. Тверський тупик 9, кв. 82
(097) 3179326, (044) 5290435

Заява
про погрозу вбивством
та перешкоджання професійній діяльності журналіста


Я, незалежний журналіст Юрій Шеляженко, член професійної спілки журналістів “Київська незалежна медіа-профспілка” протягом останнього часу здійснюю журналістське розслідування обставин, пов’язаних з відкриттям кримінальної справи проти парламентського журналіста Вадима Гладчука за крадіжку двох ящиків цвяхів у громадянки Віри Пстрак.
Від 10 вересня попередні результати розслідування у вигляді рукопису я поширюю для ознайомлення серед знайомих, колег по професії та експертів, а також виклав в мережу Інтернет в своєму особистому інтернет-щоденнику (“живому журналі”) за адресою http://sheliazhenko.livejournal.com/42832.html з метою отримати конструктивні зауваження і пропозиції щодо даного рукопису. Остаточні результати журналістського розслідування будуть згодом оприлюднені в засобах масової інформації.
12 вересня 2007 року я отримав мобільним телефоном та по інтернету погрози від Віри Пстрак та особи, яка не представилася, але з контексту зрозуміло, що її погрози зроблені від імені сина згаданої вище жінки – Віталія Пстрак.
По-перше, 12 вересня 2007 року невідома мені особа розмістила ввечорі коментар до попередніх результатів мого журналістського розслідування в моєму “живому журналі” за адресою http://sheliazhenko.livejournal.com/42832.html?thread=261200#t261200 з висловлюваннями наступного змісту:

ШЕЛЯЖЕНКО! ТЫ УРОД ХОТЬ ЗНАИШЬ КАК РАСКАЛЕВАЕТСЯ БАШКА ПОПАВШАЯ ПОД КОЛЕСО???
ТЕБЯ КУПИЛИ ЭТОТ ЖЛОБСКИЙ КОМБЕНАТ И СВИНЬЯ ГЛАДЧУК КАКОЙ ТЫ НАХРЕН ЖУРНАЛИСТ ЕСЛИ НИ ОДНОЙ СПРАВКИ О ТОМ ЧТО МАМА ВЕДЬМА НЕТ А ТЫ ЭТО ПИШЕШЬ! ТВОЯ БРЕХНЯ ТОЛСТОМУ ПСИХУ НЕ ПОМОЖЕТ ОН СЯДЕТ НА 6 ЛЕТ ЗА ГРАБЕЖ ТОЛЬКО ОН НЕ БУДЕТ ЖИТЬ СТОЛЬКО ОБЕЩАЮ!!! ИЗ ТЮРЬМЫ ЕГО ДУША ОТПРАВИТЬСЯ В АД :) А У ТЕБЯ ЗАБЕРУТ КВАРТИРУ ЗА ОСКОРБЛЕНИЕ У НАС МНОГО ДРУЗЕЙ!
ШЕЛЯЖЕНКО ТЫ ГЛУПЫЙ ПСИХ ЗА НАЕЗД НА МАМУ ОТВЕТИШЬ КАКОЕ ТЫ ПРАВО ИМЕЛ ПОВТОРЯТЬ СПЛЕТНИ ПРО ОТНОШЕНИЯ МАМЫ И ДОБРОГО ЩЕДРОГО ЧЕЛОВЕКА АЛЕКСАНДРА ТКАЧЕНКО КОТОРЫЙ МЕНЯ СПАС Я СЕЙЧАС СКАЖУ ЧТО ТЫ МАМУ ЕБЁШ ЭТО ТОЖЕ ПРАВДА ДА!?
ЕСЛИ ЗАВТРА СУНЕШЬСЯ В УНИАН СУКА ВЕЧЕРОМ ТЕБЯ ВСТРЕТИТ В ПОД'ЄЗДЕ ЧЕЛОВЕК В ОООЧЕНЬ ПЛОХОМ НАСТРОЕНИИ. С НОЖОМ. ТЫ МЕНЯ ПОНЯЛ? ХОЧЕШЬ СТАТЬ ГОНГАДЗЕ?
ТЫ НИКОМУ НИЧЕГО НЕ ДОКАЖЕШЬ ЛУЧШЕ МОЛЧИ СУКА!!!
ХОЧЕШЬ ЖИТЬ СОЖГИ СВОИ ПАГАНЫЕ КНИЖКИ СОТРИ БРЕХНЮ ССАЙТА ИНАЧЕ БУДЕТ ПЛОХО А СВОЛОЧЕЙ ИЗ ДОЛБАНОГО ЧОРРТКОВА МЫ УРОЕМ ЧТОБЫ МНОГО НЕ БОЛТАЛИ
НА КАЖДОГО МАМА ИСК ПОДАСТ РАЗОРИМ А КТО ПРО ВЕДЬМУ СПИЗДЕЛ ТОМУ КРАНТЫ ТАК И ПЕРЕДАЙ!!!!

Вважаю, що цей коментар є погрозою вбивства (ст. 129 Кримінального кодексу України), а його автор (зі змісту коментаря я припускаю, що його автором є Віталій Пстрак) перешкоджає моїй законній професійній діяльності журналіста шляхом залякування.
Цікаво, що сам Віталій Пстрак близько півночі зав’язав зі мною через інтернет заочну бесіду в коментарях до попередніх результатів мого журналістського розслідування – після того, як я відповів авторові анонімного повідомлення, написаного начебто від його імені, що звертатимусь до правоохоронних органів за фактом погрози вбивством. З цією бесідою можна ознайомитись в гілці коментарів за адресою http://sheliazhenko.livejournal.com/42832.html , і Віталій підтвердив автентичність своїх реплік, зателефонувавши мені на мобільний телефон о 0 год. 57 хв. 13.09.2007 з міського стаціонарного телефона № 49*-**-**, що, як мені відомо, знаходиться за адресою вул. М. Донца, 27, кв. ****, де живуть Віталій і Віра Пстрак. У щирість виправдань Віталія Пстрака я не вірю, бо він заперечує навіть документально доведений факт знайомства його матері з народним депутатом V скликання Олександром Ткаченком і погрожує мені судовим переслідуванням у разі, якщо я не відмовлюся від початого мною журналістського розслідування щодо суспільно-політичної та кримінальної діяльності його сім’ї. Прошу провести з Віталієм Пстраком профілактичну бесіду щодо недопустимості погроз вбивством і перешкоджання професійній діяльності журналіста та вжити всі можливі запобіжні заходи на ваш розсуд для недопущення злочину.
По-друге, 12 вересня 2007 року о 15:50 мені зателефонувала на мобільний телефон з приховуванням свого номера Віра Пстрак і вимагала припинити журналістське розслідування, погрожуючи мені судовим переслідуванням та “розоренням”.
Перед цим, як мені стало відомо, Віра Пстрак зателефонувала мешканцям міста Чорткова Тернопільської області Мирославу Катеринюку та Ірині Побєдіній і залякувала їх, вимагаючи не давати мені ніякої інформації, корисної для мого журналістського розслідування.
Вважаю, що цими діями Віра Пстрак вчинила перешкоджання моїй законній професійній діяльності журналіста (ст. 171 Кримінального кодексу України). Прошу відкрити кримінальну справу за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, а також провести з Вірою Пстрак профілактичну бесіду щодо недопустимості перешкоджання професійній діяльності журналіста в подальшому та вжити всі можливі запобіжні заходи на ваш розсуд для недопущення злочину.
Звертаю Вашу увагу на те що сьогодні о 17:30 в інформаційній агенції УНІАН (вул. Хрещатик, 4, конференц-зал) відбудеться моя прес-конференція, на якій я оприлюдню факти, розкриття яких на мою думку є небажаним для сімейства Пстрак та багатьох інших впливових людей. Автор анонімного коментаря, про який написано вище, погрожує мені вбивством у разі, якщо я піду на цю прес-конференцію. Я не відмовлюся від своїх намірів провести прес-конференцію, тому прошу правоохоронні органи забезпечити правопорядок і захистити моє життя як під час прес-конференції, так і після неї. Повідомляю, що я живу за адресою: вул. Тверський тупик 9, кв. 82, під’їзд № 4.


Додатки:

1. Тверда копія (“скріншот”) коментаря до попередніх результатів мого журналістського розслідування в моєму “живому журналі” за адресою http://sheliazhenko.livejournal.com/42832.html?thread=261200#t261200
із погрозою вбивством.

2. Фотографія екрану мого мобільного телефону, тарифний пакет Ace&Base від компанії “Київстар”, номер 8 (097) 317-93-26 із повідомленням на екрані про час “анонімного” дзвінка Віри Пстрак та про час дзвінка Віталія Пстрак з міського стаціонарного телефона в квартирі, де він живе з матір’ю, № 49*-**-**, котра квартира, як мені відомо, знаходиться за адресою вул. М. Донца, 27, кв. ****.

3. Рукопис з попередніми результатами журналістського розслідування.
З повагою, Юрій Шеляженко.


13.09.2007

Tags: тендерная мафия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 55 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →