Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

МАФІЯ знищила свободу слова в Україні


Сім років минуло від смерті журналіста Георгія Гонгадзе. Таємниця цієї смерті досі не розкрита, попри гучні заяви політиків.
Зараз стало модно казати, що в Україні є свобода слова. Стверджують, що український народ вибров цю свободу акціями «Україна без Кучми» та помаранчевою революцією.
Насправді свободи слова в Україні нема. Засоби масової інформації куплені мафіозними кланами. Будь-яка незручна для цих кланів інформація приховується від людей. Журналісти працюють на замовлення, за створення і розміщення інформації у ЗМІ платять великі гроші. Хто не має великих грошей, той приречений кричати про свою біду в пустий, байдужий простір.
Справа Гонгадзе, досі не розслідувана, зайвий раз доводить це. Слідство по цій справі “спускають на гальмах”, редактори кажуть журналістам не писати статей на цю тему, бо вона “заїзжена” і “неактуальна”.
Тим часом за ці роки в Україні з’явилися безліч нових жертв ілюзорної свободи слова – журналістів, які повірили, що можна казати правду, а в результаті відчули на собі безжальний пресинг бюрократичної машини, сотні несправедливих судових позовів, а деколи і судову розправу.
Зараз в інфарктному відділенні київської клінічної лікарні № 5 знаходиться журналіст Вадим Гладчук, якого довели до краю могили мафіозні клани, що грабують державний бюджет України через “тендерні схеми”. Більше ніж рік Гладчук викривав “тендерну мафію”, писав, що розкрадаються мільярди гривень під прикриттям “громадського контролю Тендерної палати України” і корумпованих депутатів-лобістів умисно недосконалого законодавства.
За фальшивим звинуваченням Гладчука кинули у камеру до бомжів, де він просидів більш ніж два тижні. Він голодував 16 діб, отримав панкреатит, гепатит, пережив серцеві напади. Все це відбулося після того, як Гладчук спробував зафіксувати на фото зустріч народного депутата “комуніста” Олександра Ткаченка з одним з авторів мафіозної схеми розкрадання державних коштів. Ткаченко розбив фотоапарат Гладчуку і пообіцяв завести на нього кримінальну справу.
В цей день, річницю трагедії, я вважаю за потрібне розповсюдити серед учасників акції пам’яті Гонгадзе книжку “Чортківська відьма, кукурудзяний крадій і тендерна мафія” – в ній розповідається про те, що за людина дала брехливі свідчення проти Гладчука, і документально доводиться зв’язок цієї людини з Олександром Ткаченком.
Ми повинні пам’ятати про всіх жертв мафії – не тільки про Георгія Гонгадзе, якого вже неможливо воскресити, але й про Вадима Гладчука, який поки намагається вижити, попри всю брехню, погрози і шантаж, що чавлять його зі всіх боків.
Причина знищення вільної журналістики в Україні, криміналізованості та корумпованості ЗМІ, страху перед правдою – це те, що влада і опозиція, а відтак всі помітні політичні сили зараз “прогинаються” під потреби криміналізованого капіталу. Саме з цієї причини досі не розслідувана справа Гонгадзе. Саме з цієї причини всі мовчать про справу Гладчука.
Колеги, не будьте байдужими – не мовчіть про несправедливість у відношенні до Вадима Гладчука, не дайте тендерній мафії зробити з ним те ж, що Кучма зробив з Георгієм Гонгадзе.
Вадима Гладчука ще можна врятувати!

Юрій Шеляженко, незалежний журналіст. +38 097 317-93-26.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 7 comments