Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Печерська рада розбазарює підвали і не ділиться з Черновецьким

18 жовтня 2007 року о 16 годині відбудеться засідання Печерської районної у м. Києві ради, яка традиційно збирається раз на три місяці, аби одностайним “одобрямсом” схвалити бюджетні звіти та проекти “виконкому” (районної адміністрації), подерибанити комунальне майно та вирішити всякі інші дрібні питання районного життя.

На цьому засіданні згідно проекту рішення № 6 Печерська районна рада роздасть 3805,6 кв. м. нежитлових приміщень, надавши згоду на їх приватизацію шляхом викупу по оціночній вартості (всього 370,15 тис. грн.) – тобто, вартість 1 квадратного метра виставленого на приватизацію майна громади складає приблизно 98 гривень! Треба зауважити, що ринкова ціна річної оренди (а не викупу!) допоміжних приміщень на Печерську, за середніми даними газет комерційних оголошень, складає $50 за квадратний метр – а вартість квадратного метра тут йде на сотні доларів, а не десятки гривень, як, мабуть, вважають у відділі приватизації комунального майна райадміністрації...

Така «прихватизація» – справа дуже вигідна, але не для районного бюджету, звичайно ж, а для тих, хто кладе на нього лапу (*). Список підвальчиків вартістю по 1711 грн., 2415 грн., купи «тисячубаксових» підвальчиків можна подивитись в додатку до рішення № 6. Звичайно, в багатьох з цих будинків живуть мешканці, які згідно з рішенням Коституційного суду № 4-рп від 2.03.2004 є співвласниками підсобних приміщень. Якщо б їм запропонували продати свою частку, вони б отак не продешевили! Але – не пропонують, «дерибанять» підвали без згоди мешканців. Особливо вражає в цьому списку п. 31 (приміщення на цокольному поверсі площею 140 кв.м. віддадуть за 1792 грн.) та п. 27 (ТОВ «Українська марка» всього за 147 тис. грн. хоче забрати собі цілу будівлю, яку орендує лише півтора місяці – а забравши будівлю, потім і землю під нею легко приватизує, бо матиме на це право)…

Якщо районній владі підозріло нецікавий інтерес районного бюджету у справедливій приватизації (шляхом конкурсу), то в інших питаннях на вул. Суворова, 15 (Печерська РДА) вміють бути прагматиками. Рішеннями № 8 і № 9 райрада має відмовитись передати лікувальні заклади та школи з комунальної власності району в комунальну власність міста, як того хочуть на Хрещатику, 36 (Київська міська держадміністрація). Воно і зрозуміло: віддаси соціальні об’єкти місту – до міської ж казни підуть бюджетні кошти на їх підтримку, а районні чиновники лише облизуватимуться, так?.. Ні в якому разі! Під танки лягуть, на краватках в знак протесту повісяться, але свою годівницю Льоні-космосу не віддадуть!

...В зв’язку з тим, що мешканці району у своїй переважній більшості діяльністю районної ради не цікавляться, а “незручних” журналістів цей орган місцевого самоврядування наловчився виставляти за двері, діяльність районної ради є практично неконтрольованою з боку суспільства. Заповнюючи цей пробіл, традиційно публікую проекти рішень районної ради, отримані з надійних інсайдерських джерел, а саме - від одного з депутатів Печерської районної ради.

Лише два уточнення. Питання про підвищення зарплатні заступнику голови райради М. Мошколі (№ 12 у проекті порядку денного, розданому депутатам) знято після обговорення в депутатських комісіях. Що ж до зниження орендної плати для «Єврейської ради України» (№ 11), то це непогано було б зробити в масштабах міста і для інших громадських організацій, бо зараз для багатьох НДО (так само, як нещодавно для художників Андріївського узвозу – «співпадіння» чи злий задум?) масово встановлюються непосильні ставки орендної плати за комунальне майно.

- Порядок денний.

- Про утворення секретаріату IV сесії Печерської районної у місті Києві ради V скликання.

1. Про затвердження звіту про виконання бюджету Печерського району м. Києва за І півріччя 2007 року.

2. Про внесення змін та доповнень до рішення сесії Печерської районної у м. Києві ради від 29.12.2006 року № 39 „Про бюджет Печерського району м. Києва на 2007 рік”.

3. Про внесення змін до рішення Печерської районної у місті Києві ради від 29.12.2006 р. № 40 „ Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку Печерського району на 2007 рік”.

4. Про передачу в оренду земельних ділянок для розміщення малих архітектурних форм , сезонних майданчиків та влаштування вхідних груп.

5. Про звільнення самовільно зайнятих земельних ділянок.

6. Про приватизацію майна, що належить до комунальної власності територіальної громади Печерського району міста Києва.

7. Про створення комунального підприємства „Дирекція з управління та обслуговування житлового фонду Печерської районної у місті Києві ради”.

8. Про відмову у передачі до комунальної власності міста Києва лікувальних закладів: госпіталю для інвалідів війни Печерського району „Печерський” та Центру „ Здоров’я ”.

9. Про відмову в наданні згоди на вилучення з комунальної власності територіальної громади Печерського району міста Києва до комунальної власності територіальної громади міста Києва дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх навчальних закладів.

10. Про встановлення розміру орендної плати.

11. Про затвердження розміру орендної ставки для Всеукраїнської громадської організації „Єврейська рада України”.

Читайте також: про засідання Печерської районної ради 12 червня 2007 року та 19 липня 2007 року.

(*) Деякі з цих людей навіть не приховуються за фасадом численних фірм і фірмочок: скажімо, депутат Печерської районної ради від Народного блоку Литвина і член комісії по приватизації Тетяна Кремешна відхопить підвал будинку на вул. Лесі Українки, 28-А за ціною приблизно $23/кв.м. - у таблиці-додатку до рішення № 6 під № 29.
Tags: Жизнь столицы Украины города-героя Киева, Печерск
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments