Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

(33 фото) Как журналисты брали комментарий у Черновецкого, а охрана их оттесняла

Після коментарів пана Козонака та Щербини мушу докладніше розповісти про випадок зі штовханиною навколо Черновецького на вчорашній його "прес-конференції", а по суті монолозі.

Я виклав інші фотографії цієї штовханини в інтернеті. Кожен, у кого є очі, може подивитись і зробити власні висновки. Всього 33 фотографії на двох сторінках:

http://pics.livejournal.com/sheliazhenko/gallery/00041qfy?page=1
http://pics.livejournal.com/sheliazhenko/gallery/00041qfy?page=2

Отже, діло було так. Коли Черновецький відмовився давати коментарі журналістам, він піднявся і пішов з зали. Я поставив фотоапарат в режим зйомки серії фотографій і слідкував, щоб мер залишався в об'єктиві.

Я бачив, як спочатку до Черновецького наблизилися молоді журналісти з київського медіа-холдингу (протягом всього заходу вони щільно тусувалися навколо термосу з кавою), що знаходився якраз на дорозі у міського голови від столу, за яким він сидів під час прес-конференції, до виходу з колонної зали.

Одночасно зі мною за Черновецьким побігли журналісти з диктофонами та фотографи, а оператори зняли телекамери зі штативів і теж кинулися ловити мера, щоб задати йому хоч одне питання.

Неподалік від столику з кавою Черновецький зупинився і значуще поглянув на своїх охоронців. Ті почали відтісняти від нього журналістів, хоч дехто примудрився прорватись до "тіла", як журналіст російського каналу, що йде поряд з мером, і трикольоровий
мікрофон добре видно на знімках.

На знімках 5 і 13 добре видно, як охорона (може, серед охорони були співробітники прес-служби - на вигляд вони особливо не відрізнялися) руками торкається журналістів. Виглядало так, що їх просять посунутись, і вони таки посувалися після цього "невербального контакту".

На знімку 15 добре видно, що охоронець навіть загородив дорогу мерові у напрямку, в якому він йшов, аби лише Черновецький не потрапив до кадру камери або журналісти не підійшли з того боку.

На снімку 20 видно, як Черновецький чимчикує навпростець до дверей, не звертаючи уваги на телекамери та мікрофон російського каналу. Але біля дверей вже зібралися журналісти, заблокували вихід і намагалися отримати від Черновецького коментарі. Той почекав, поки охорона звільнить прохід, і пішов собі.

На кадрі 33 добре видно профіль Михайла Шкуріна серед людей, які пробилися ближче до мера і слухають його.

Таким чином є брехливою версія менеджерів Київського медіахолдингу, ніби пан Шкурін просто йшов собі до редакції, знаючи, що Черновецький не відповість на жодне питання журналістів. Насправді він разом з іншими журналістами намагався проштовхатись до "тіла" міського голови. І його не пускали, так само як і інших.

На мою думку, якщо хтось і штовхнув в спину Шкуріна, то це міг бути тільки головний редактор муніципального видання "Українська столиця" Петро Щербина, що стоїть у нього за спиною.

Але суть цього інциденту не в тому, чи штовхали охоронці Шкуріна, хоч я впевнений, що перешкоджання професійній діяльності журналістів таки здійснювалось. Суть інциденту в тому, що Черновецький не схотів відповідати на питання журналістів, яких накопичилося до нього багато, і сховався за купку охоронців, коли журналісти підійшли до нього
задати питання.
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 12 comments