Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Повстання проти висоток продовжується!

Ясного весняного дня в суботу 19 квітня кияни дружно вийшли на захист зелених схилів Дніпра і Аскольдової могили від будівельних кранів, тракторів та парканів.

Маршрут був запланований заздалегідь: збір учасників акції – біля входу в Маріїнський парк з боку метро „Арсенальна”, далі протестна хода до Палацу дітей та юнацтва на вул. Мазепи (Січневого повстання). Символізм акції в тому, щоб привернути увагу до двох абсурдних забудов: скандально відомий будинок на Грушевського, 9а та забудову в Аскольдовому провулку. Головне гасло і вимога до влади та забудовника - „Ні!” – висотці над Аскольдовою могилою»!

Висотка біля центрального входу до Маріїнського парку була вибрана орієнтиром зустрічі не випадково. Раніше на тому місці знаходився дитячий майданчик, тепер же там стирчить цей черговий «шедевр» архітектурного мистецтва у стилі «треш-модерн» (відомий також як «фак небу» або «постструктуралістський несмак») ім. Бабушкіна.
Служиві з Печерського райвідділку міліції проявили дивовижну громадянську свідомість – прийшли першими на місце зустрічі. Ними керував сумнозвісний погонич Соцький, що явно взяв собі за правило не пропускати жодної акції протесту проти варварських забудов в історичному центрі Києва.
Учасники акції рушили вулицею Грушевського, скандуючи «Геть руки від схилів Дніпра», «Ні висотці!», «Вийди на вулицю, захисти своє місто!», закликали киян звернути увагу на дикунське знищення унікальних ландшафтів берегу Дніпра та об’єднатися у організованому спротиві свавіллю забудовників.


Хода зупинилася біля Палацу дітей та юнацтва, під парканом будівництва 18-поверхової висотки-монстра, що порушить ландшафт схилів Дніпра й зруйнує вид на унікальну пам’ятку, Києво-Печерську Лавру. Блискавично почався мітинг, на якому в коротких виступах оратори підкреслювали, що запланована забудова вражає своїми масштабами і завдасть Києву ще більшої шкоди, ніж „монстр” на Грушевського, 9а. Не кажучи вже про порушення ратифікованої Україною Європейської ландшафтної конвенції, згідно якій, ландшафт є ключовим елементом добробуту людини і суспільства, відіграє важливу роль у культурній, екологічній, природоохоронній та соціальній сферах. Однак очевидно, що у житті чиновників та бізнесовців, причетних до цього варварського будівництва, важливу роль відіграють лише надприбутки. Окрім того, будівництво багатоповерхівки з підземним паркінгом на схилі загрожує зсувом, в той час як безпосередньо внизу розташовані Аскольдова могила, пам’ятник апостолу Андрію Первозванному та меморіал жертвам голодомору 1932-1933 рр. Характерно, що забудова ведеться впритул до найстарішого в Києві дитячого садка.


Після мітингу почалося найцікавіше – театралізована вистава. З’явилися четверо дівчат на ходулях, що, здається, символізували дух історії та пам’ять про наших предків. Потім вийшов «олігарх» з напомадженим волоссям та його «забудовник» в будівельній касці. За наказом «олігарха» забудовник повалив предків і почав зводити якусь незграбну будівлю з дерев’яних та картонних ящиків. Потім спільними зусиллями артистів незаконна забудова була знищена, на радість глядачів.
Тим часом учасники акції іноді підходили до паркану, пробували його на міцність, фотографували, що відбувається по той бік. А там щось почало сильно диміти. Як відомо, диму без вогню не буває. Звідки виник вогонь? Перша версія - порушення правил безпеки. Отакі, мабуть, «надійні» сусіди у дитячого садка! Друга версія – диверсія невідомих...
Після вистави акція закінчилася. Але повномасштабна протестна кампанія проти забудови над Аскольдовою могилою продовжується, бо на першу, попереджувальну акцію на цьому місці 5 квітня влада і забудовники не відреагували. Тоді дніпровському схилі спалахнули вогненні літери «НІ ВИСОТЦІ». Учасники акції об’єдналися для захисту свого міста і переконані: вибухонебезпечну забудову буде скоро припинено, так само як київська громада переборола жадібність «девелоперів» на Пейзажній алеї та на території Жовтневої лікарні.

Фото Странніка. Повний комплект за наступним лінком:
http://picasaweb.google.com/shelya.work/baGVSB

Дісклеймер: джерелами написання даного репортажу була розповідь Надії Прудяк з уточненнями Странніка та вставками з прес-релізу акції. А я пізно прокинувся і поки знайшов паркан та поки видерся на досить крутий схил, акція встигла закінчитись :) Тобто, встиг лише на неформальну частину ;)) Так, я соня, знаю...

Передруки: ХВ, НП.
Tags: Жизнь столицы Украины города-героя Киева
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 15 comments