Юрій Шеляженко (sheliazhenko) wrote,
Юрій Шеляженко
sheliazhenko

Щоб примусити правоохоронців працювати, треба подати на них до суду...
Цей лист було отримано через тиждень після подачі до суду наступної скарги:

До Печерського районного суду м. Києва

Шеляженка Юрія Вадимовича,
заступника редактора
газети «Молодіжні хроніки»
який проживає за адресою:
01042, Київ, Тверський тупик,
будинок 9, кв. 82
тел./факс (044) 5290435, моб. (097) 317-93-26

Скарга
на постанову органів дізнання про відмову в порушенні
кримінальної справи

10 квітня 2008 року близько 20 години вечора я, виконуючи професійні обов’язки журналіста, за редакційним завданням перевіряв інформацію про те, що офіс організації «Європейське консалтингове агентство» та депутатська приймальня народного депутата Олега Ляшка розташовані за однією адресою - вул. Панфіловців, 1 у Києві.
Знаходячись на вулиці, тобто в громадському місці поряд зі згаданим будинком, я відкрито фіксував панораму технічними засобами (за допомогою фотоапарата) відповідно до ст. 26 3 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (“журналіст має право відкрито здійснювати записи, в тому числі із застосуванням будь-яких технічних засобів”).
До мене підійшла людина в фуражці і, відмовившись представитись, сказала, що цей будинок є приватною власністю і тому я начебто не маю права його фотографувати. Я відповів, що знаходжуся в публічному місці, тобто на вулиці, маю право фотографувати панораму, а крім того – виконую свої обов'язки журналіста, пред’явив також службове посвідчення і повідомив зміст редакційного завдання. Крім того, на цьому будинку біля обидвох входів висіли таблички з написом “Офіс народного депутата України Ляшка Олега Валерійовича”, тобто я здійснював висвітлення діяльності представника органу влади відповідно до ст.3 Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації”, ст. 9 та ст. 29 Закону України “Про інформацію”, будучи акредитованим прес-службою Верховної Ради України від інтернет-видання “Громадський Спротив України” Sprotiv.org (і крім службового посвідчення заступника редактора газети “Молодіжні Хроніки”, я також пред’явив людині в фуражці та іншим особам, яких ця людина покликала, посвідчення заступника редактора інтернет-видання “Громадський Спротив України” Sprotiv.org та картку акредитації прес-службою Верховної Ради України).
Далі кілька людей, що вийшли з будинку, один із яких представився Миколою Євгеновичем, відібрали у мене мобільний телефон та фотоапарат. Мене по землі потягли до гаража, розташованого неподалік, завдавши легкі тілесні ушкодження, що засвідчується висновком спеціаліста у галузі судово-медичної експертизи від 16.04.2008. Я кричав на всю вулицю, що це викрадення, але ніхто не прийшов на допомогу. Під час цих подій мені вдалося непомітно витягнути картку пам’яті з фотоапарата та зберегти знімки і невелике відео. Таким чином я отримав докази, зокрема відеозапис, який при детальному вивченні, зокрема розбитті на окремі кадри доводить факт перешкоджання моїй професійній діяльності працівником охорони будинку, обличчя якого було зафіксоване. Нападники спробували стерти фотографії з фотоапарата, вирішили, що їм це вдалося, забрали батарейки і відпустили мене.
Наступного дня я звернувся із заявою до Печерського РУГУ МВС України і Печерської районної прокуратури, а також звернувся до Президента України та до Генерального прокурора з проханням взяти під контроль розслідування нападу на журналіста.
Голова Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В. Швець за дорученням Голови Верховної Ради Яценюка А.П. звернувся 19 травня 2008 року до міністра внутрішніх справ Ю. Луценка з проханням уважно розглянути моє звернення, перевірити викладені у ньому факти і вжити необхідні заходи реагування.
Як свідчить лист Управління карного розшуку МВС № 4/2-Ш-394 від 8.05.2008, перевіркою встановлено, що 10.04.2008 охорону зазначеного будинку здійснював працівник відділу державної служби охорони при Подільському ГУ МВС України в м. Києві. В зв’язку з тим, що в діях осіб, які були присутні під час зазначених у моєму зверненні подій, формально вбачаються ознаки злочину, передбаченого ст 171 Кримінального кодексу України (перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) , згідно ст. 112 КПК зібрані матеріали надіслано до Прокуратури Печерського району.
Як свідчить лист Департаменту Державної служби охорони № Ш-131 від 30 травня 2008 року, ДДСО при МВС України проведено перевірку фактів, викладених у моєму відкритому листі-зверненні щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста персоналом охорони будинку № 1, розташованого в м. Києві по вул. Панфіловців, 1. Матеріали службового розслідування направлені до Прокуратури Печерського району для прийняття рішення згідно з чинним законодавством.
8.05.2008 органом дізнання (Печерським РУГУ МВС України) у порядку нагляду та підслідності матеріал по моїй заяві на 33 аркушах та 1 CD-диск було направлено до Прокурору Печерського району, страшому раднику юстиції Філатовій Т.М., оскільки на мою думку дії осіб, що охороняли будинок № 1 по вул. Панфіловців, містять ознаки злочину, передбаченого ст. 171 КК України, а саме перешкоджання професійній діяльності журналістів.
15.05.2008 Прокуратурою Печерського району ці матеріали перевірки, проведеної органом дізнання, повернуті для перевірки та прийняття рішення в порядку ст. 97 КПК України до Печерського РУГУ МВС України з вказівками. При цьому в листі Прокуратури Печерського району стверджується, ніби моя заява стосувалася «спричинення тілесних ушкоджень та інших хуліганських дій осіб, що здійснювали охорону будингку по вул. Панфіловців, 1», що свідчить про ігнорування Прокуратурою Печерського району очевидних доказів перешкоджання професійній діяльності журналіста (ст. 171 КК України) та суті моєї заяви.
9.06.2008 я отримав лист № Ш-1126-Ш-1126/2 від Печерського районного управління ГУ МВС України в м. Києві, в якому сказано, що за результатами перевірки моєї заяви Печерське районне управління ГУ МВС України в м. Києві відмовило у порушенні кримінальної справи згідно п. 2, ст 6 та ч. 4, ст. 27 КПК України за відсутністю складу злочину, по яким проводиться дізнання та досудове слідство органами внутрішніх справ. Мені не було надано можливості ознайомитись з постановою про відмову у порушенні кримінальної справи.
Водночас згідно статті 112 КПК України у справах про злочини, передбачені статтею 171 Кримінального кодексу України досудове слідство провадиться слідчими прокуратури.
На підставі викладеного й у відповідності з ч. 2 ст. 99-1, ст. ст. 236-1 – 236-2 КПК України

прошу:

- витребувати у Печерського РУГУ МВС в м. Києві постанову про відмову у порушенні кримінальної справи за моєю заявою щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста 10.04.2008 ввечорі за адресою вул. Панфіловців, 1, з якою мене не ознайомили, та скасувати цю постанову;
- зобов’язати Печерське РУГУ МВС України передати матеріали досудового слідства до Прокуратури Печерського району м. Києва;
- прокуратурі Печерського району м. Києва провести досудове слідство щодо моєї заяви про злочин, передбачений ст. 171 КК України, та прийняти рішення згідно з ст. 97 КПК України.


Додатки:

1. Копія листа Печерського РУГУ МВС про відмову у відкритті кримінальної справи.
2. Копія висновку судово-медичної експертизи
3. Копія CD-диску з доказами нападу на мене, зафіксованими у день нападу на цифровий фотоапарат.
4. Копія статті у інтернет-виданні «Телекритика» «Юрія Шеляженка побили. Нападники мають стосунок до Тендерної палати і Олега Ляшка?».
5. Копія наказу про призначення мене на посаду заступника редактора газети «Молодіжні хроніки» та інтернет-видання «Громадський спротив України»
6. Копія редакційного завдання
7. Копія картки акредитації у Верховній Раді України.
8. Копія листа Голови комітету Верховної ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності народного депутата В. Швеця
9. Копія листа Департаменту Державної служби охорони від 30.05.2008.
10. Копія листа Головного управління карного розшуку МВС України в м. Києві
11. Копія листа Печерського РУГУ МВС України від 8.05.2008.
12. Копія листа Прокуратури Печерського району м. Києва від 25.04.2008


Шеляженко Ю.В. (підпис)

Tags: panfilovcev1, тендерная мафия
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 3 comments