?

Log in

No account? Create an account

Як і кожна людина, я багато разів дивився політичні ток-шоу і готовий був сперечатися з кожним сказаним словом. Завдяки Віталію Портникову мені випала нагода спробувати сказати правду в ефірі, де зазвичай правдою навіть не пахне.

Зверніть увагу, яке дно пробивають диктатори мовної політики. Депутат Головко зі «Свободи» закликає етнічні меншини повернутися в свої країни (дивитися з позначки часу 4:44) і жахливим суржиком намагається пропагувати заборону захисту дисертацій мовами Європейського Союзу (дивитися з позначки часу 33:50). А «радикал» Мосійчук проголошує, що забаганки націоналістів важливіші за права людини (дивитися з позначки часу 25:30).

Прийнятий в першому читанні законопроект про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д від 09.06.2017 р. лякає великими штрафами за приниження української мови. Але ніщо не принизить українську мову більше, ніж сам цей недолугий законопроект.

1) Закон про мовну тиранію принижує українську мову, виходячи з того, що нею спілкуватимуться тільки під загрозою великого штрафу (з/п 5670-д, перехідні положення).

2) Закон про мовну тиранію принижує здоровий глузд, ставлячи знак рівності між толеруванням багатомовності та насильницьким переворотом (з/п 5670-д, ч. 7 ст. 1).

3) Закон про мовну тиранію принижує права людини, позбавляючи людину свободи вираження поглядів у виборі мови спілкування в суспільстві (з/п 5670-д, ч. 1 ст. 2).

4) Закон про мовну тиранію принижує кожного читача, запроваджуючи цензуру книжок (з/п 5670-д, ч. 2 ст. 22).

5) Закон про мовну тиранію принижує все суспільство, оскільки замість того, щоб слухати один одного і домовлятися жити разом в мирі та добробуті, ми змушені будемо виправдовуватися перед чиновниками та їхніми кишеньковими бандами крикунів та погромників за кожне слово, сказане чи написане не під диктовку (з/п 5670-д, ч. 9 ст. 1), причому ми ще й будемо змушені купляти у чиновника сертифікат про володіння мовою (ч. 1 ст. 46) - папірець, завідомо брехливий в умовах мовної тиранії, коли в законі чорним по білому сказано, що стандарти мовлення диктує і мовою володіє не суспільство, а виключно купка узурпаторів-апаратчиків мовної тиранії (з/п 5670-д, розділи VІІ, VІІІ).

Геть мовну тиранію!

Коаліція за особисту автономію описала проблеми реалізації економічних, соціальних і культурних прав в Україні

Повідомлення “Україна: проблеми із реалізацією Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права” підготовлене Коаліцією за особисту автономію на допомогу Комітету ООН з економічних, соціальних та культурних прав у розробці “списку питань для доповіді за спрощеною процедурою” (LOIPR), відповіді на які складатимуть доповідь України відповідно до статті 16 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. Повідомлення опубліковане англійською мовою у базі даних УВКПЛ ООН (розділ Ukraine, документ Info from Civil Society Organizations: Coalition for Personal Autonomy) та на Academia під заголовком “Ukraine: problems with implementation of the International Covenant on Economic, Social and Cultural Rights”.

Читати більшеCollapse )
Мирна Україна, професійна армія. На захист таких цінностей виступає пацифіст та правник Юрій Шеляженко.

Безпека людини в Україні має стати першочерговим завданням державної політики. Для цього треба зупинити воєнну машину, гарантувати свободу переконань та припинити силові розправи над політичними опонентами. Репресії проти Олексія Святогора, арештованого за висловлювання своєї позиції з питань екологічної політики, мають бути припинені. Про це заявив голова ГО "Автономна Адвокатура" Юрій Шеляженко під час круглого столу "Оновлення плану заходів з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року" в Офісі Омбудсмена.

Юрій Шеляженко підкреслив: Національна стратегія у сфері прав людини має бути оновлена, щоб реалізувати право на свободу переконань у формі відмови з мотивів сумління від несення військової служби на недискримінаційній основі, зокрема, з гарантуванням права на сумлінну відмову з усіх релігійних та нерелігійних мотивів. Відповідні зобов'язання керівництво держави неодноразово брало на себе як перед власним народом, так і перед міжнародною спільнотою. Україні потрібна повністю професійна армія для військового захисту. Ніхто не може бути примушений служити в армії чи брати участь у військових конфліктах. Крім того, це питання рівності чоловіків та жінок: поки чоловіки дискриміновані порівняно з жінками у праві вибору, служити в армії чи ні, вони також дискримінують жінок у праві життєвого вибору, що призводить до статевого та домашнього насильства.

Читати більшеCollapse )

IQ, Я-UA ТВ ТА ІСЛАНДІЯНа зміну звичним відеоблогам єдиного промовця у соцмережі прийшов новий формат. “Точка зору” та “Тенденції тижня” на каналі Я-UA ТВ. “Дванадцять”, “Стоунхендж” і “Школа корупції” на каналі Ісландія. Кілька людей у студії спілкуються цікаво і просто, ніхто не претендує на вищий авторитет та непомилковість.

За довгим столом сидять 12 учасників програми. Головує ведучий. Він пропонує учасникам відповісти на питання, чи потрібен Україні президент. Учасники пишуть на папірцях свою думку, ведучий рахує. 8 за те, що президент потрібен, і 4 проти інституту президентства. Починається дискусія. Учасники – наполегливі, грамотні, успішні фахівці. Наприкінці розмови голосують знову. Тепер вже 11 учасників вважають, що президент потрібен. Один продовжує наполягати, що ніякого президента не треба. Ведучий підкреслює, що поважає цю особливу думку. Класний формат, га?

Такі передачі, як “Дванадцять”, теоретично могли б виходити на телебаченні... але є одне але. Учасники цієї передачі спілкуються і українською, і російською. Як їм комфортно, так і кажуть. За російську тут не виганяють зі студії, і це значно зменшує шанси потрапити в ефір та не вилітати з ефіру протягом тривалого часу. Характерно, що на каналі є суто україномовні передачі, наприклад, “Рагу.лі”. Але нема підміни культури диктатом, хіба що порядок в студії підтримується жорстко, перетягувати на себе ковдру і міняти тему передачі не дозволяється. Але це вже не питання культурного диктату: це питання самодисципліни та поваги до інших, рівня культури учасників діалогу.

Прямі ефіри та просто передачі з серйозними розмовами, які транслюються тільки в Інтернеті, стають новим трендом інформаційного простору. Зміст цих передач менше залежить від ліцензійних умов, нав’язаних телебаченню компетентними органами. Тому ведучі та гості можуть почуватися під час розмови більш розкуто.

Звідки інтерес до альтернативного телебачення на Facebook та YouTube? Це легко пояснити. Буває, дивишся ток-шоу по телебаченню. Тема сформульована актуальна. В ефірі відомі політики, експерти. Пристрасті вирують, звучать розумні фрази, майстерні промови. І поряд з цим відчуття порожнечі, безглуздя, недосказаності. Складається враження, що це не розмова, а видовище, розвага для тих, хто не звик думати своєю головою. Якщо вам знайоме це відчуття, тоді ви, мабуть, стикалися із проблемою пошуку адекватних каналів аудіовізуальної інформації, зміст яких не ображав би людський IQ.

Відеоканали в соцмережах далеко не єдине рішення, та й старі добрі книжки ніхто не відміняв. В Інтернеті можна знайти багато поживи для розуму, особливо якщо не цуратися вивчення іноземних мов. Йдеться, перш за все, про подкасти. Англомовні подкасти можна знайти мало не про все на світі, в тому числі про те, що в Україні табу. Наприклад, Ярон Брук, доктор філософії з фінансів, директор Інституту Айн Ренд, публікує дуже яскраві, хоча місцями спірні (коли пропагується атеїзм та консерватизм), лекції та бесіди в прямому ефірі зі слухачами про індивідуалістичний світогляд. У нього є улюблена лекція, “Рівність несправедлива” (Equal is Unfair), яку він постійно читає з незначними варіаціями в різних університетах Європи та США, причому нерідко замість лекції проводиться дискусія з місцевими професорами. Іноді він читає лекції про об’єктивізм Айн Ренд, мораль капіталізму, зло соціалізму, індивідуальні свободи, свободу слова та підприємництва, пристрасно обговорює політичні питання, скажімо, пропагує політику Ізраїля та критикує войовничих ісламістів. За його переконанням, розумність та індивідуальність є основами західної цивілізації. Є багато інших економічних, правових, освітніх, академічних та розважальних подкастів англійською мовою.

Україномовному слухачу під час прогулянки можна слухати скачані програми розмовних радіостанцій “Громадське радіо”, “Радіо Свобода”, тощо. Хтось слухає музику, але мова не про розваги. Візьмемо прес-конференцію президента Порошенка: на жаль, аудіо на президентському сайті не викладають, але за допомогою спеціальних сервісів у Інтернеті можна скачати один звук з відеозапису, скинути на смартфон і подихати свіжим морозним повітрям, слухаючи бігом чи на ходу батька нації.

Дарма люди іноді бояться слухати якусь серйозну передачу, займаючись спортом. Відповідно до сформованої у них поганої звички, важливі лекції та промови не можна слухати впівуха. Насправді можна, якщо це не розмова, не двостороннє спілкування, а саме промова чи лекція. Хтось проговорює свої думки, ти слухаєш і формуєш свою думку, в чомусь погоджуєшся, в чомусь не погоджуєшся і вигадуєш свою теорію, торуючи власний шлях до істини. Якщо щось пролетіло мимо вуха, можна послухати вдруге. Але так буває рідко, якщо промова цілісна, побудована з повагою до самостійного мислення слухачів, і кожна наступна теза випливає з попередньої, через що можна в будь-який момент за секунду прокрутити в голові хід думок виступаючого. Ті, хто боїться слухати промови та лекції на ходу та бігом, мабуть, спиною відчувають гнівний погляд караючого вчителя чи начальника, який привчив їх не розсіювати увагу. Але автор подкасту не начальник, і навіть начальникам не дозволено бути тиранами. Надмірно шанобливе ставлення є ознакою некритичного сприйняття повідомлень у ЗМІ, треба більш невимушено ставитися до медійного контенту. Слово служить людині, а не людина служить слову. Людина понад усе.

Слухайте радісно та уважно актуальні промови, лекції, передачі, працюючи головою, розминаючи м’язи. Утверджуйте суверенітет розуму критичним сприйняттям почутого. Думайте, висловлюйтесь, ведіть діалог. Вірте в себе.

Погром на площади КонституцииПод Верховной Радой Украины, где полиция Порошенко разгромила палаточный лагерь Саакашвили, улица Грушевского смыкается с площадью Конституции. И сейчас мы спорим, что произошло. Произвол тирании? Восстановление верховенства закона?

Цель зачистки, в принципе, легитимна: предотвращение массовых беспорядков и захвата общественных зданий. Но методы силовиков «прикрутили» ниже плинтуса.

Никаких попыток договориться, заранее смягчить конфликт. Подлое нападение без предупреждения под шумок газового кризиса. Куча пострадавших среди журналистов, полицейских и протестующих.

Делаем выводы. Для желающих повоевать олигархов ни копейки не стоят жизнь и здоровье, а тем более комфорт, подконтрольных им несчастных «человеческих капиталов», цинично поставленных на кон в жестокой политической игре.

Погром на площі Конституції
Окружний адміністративний суд міста Києва прийняв до розгляду позов до Кабінету Міністрів України проти цензури петицій та пропаганди війни. Про це йдеться в копії ухвали суду, яку "Українському праву" надав позивач у справі.

Підставою для подання позову стала відмова Кабміну опублікувати електронну петицію під назвою "Не надавати статусу пам'ятки графіті з пропагандою війни" наступного змісту: "Протиправно і морально неприйнятно відносити до числа історичних пам'яток вуличне графіті з портретом класика української літератури Івана Франка, спотвореним для більшої схожості на політика-популіста Дмитра Корчинського, у касці з написом "я екстреміст" і підписом "наше все життя війна".

"Пропаганда війни є злочином, передбаченим статтею 436 Кримінального кодексу України. Пропаганда війни посягає на права людини та міжнародне право. Заяви Міністра культури України Євгена Нищука та голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича про те, ніби це графіті є історичною пам'яткою, та заклики до надання статусу пам'ятки національного значення є відвертою фальсифікацією вікової миролюбної культури Українського народу. Жодному пропагандисту агресивної війни не під силу викреслити з творчості нашого пацифіста Івана Франка прекрасні слова: "Лазурем небо чистеє пишається, коли війна нелюдяна кривава на мир переміняється". Прохання до Кабінету міністрів України не надавати цим графіті статусу пам'ятки національного значення і прослідкувати за тим, щоб за державні кошти агресивна мілітаристська мазанина не відновлювалася та не музеєфікувалася", - йдеться у позовнійц заяві.

Також позивач зазначає, що відмовою опублікувати петицію Кабінет Міністрів України порушив статті 10 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та статей 1, 7, 23-1 Закону України "Про звернення громадян".

Також вказано, що електронна петиція аналогічного змісту до Президента України під назвою "Публічно засудіть графіті з пропагандою війни" була опублікована і зараз відкрита для підписання.

Варто зазначити, що Окружний адміністративний суд Києва відкрив провадження в адміністративній справі і призначив попереднє судове засідання на 26 вересня (об 11.50, суддя Наталія Клименчук).

СанкціїТиран Порошенко, холуй Турчинов
Нищать свободу в рідній країні.
Я знаю українську, англійську, російську,
А мені диктують мову?! Йдіть до біса!
В мене є сторінки вконтакті й фейсбуці,
Хто указує закрити їх, хай заткнуться!
Порошенко, Турчинов - персони нон грата!
Моя санкція: падлюк на поріг не пускати!
Телевізор та сайти диктатури вимикаю!
Війна заборонена! Життя триває!
Я живу в країні, де влада здуріла,
На своїх і чужих народ поділила.
Хоче вічної війни, щоб командувати мною!
Конфіскувати на військові потреби майно!
З вільних людей рабів зробити!
З ким воюєте?! Годі всіх дурити!
Ваша війна - обман, пропаганда!
Ви такі ж, як Путін! Ви - окупанти!
Порошенко, Турчинов - персони нон грата!
Моя санкція: падлюк на поріг не пускати!
Телевізор та сайти диктатури вимикаю!
Війна заборонена! Життя триває!


[ Original press-release in English, Russian and Ukrainian; News source: Robotics.ua ]


Autonomous Advocacy starts Robot Rights ProjectPRESS-RELEASE. Autonomous advocates of Civic organization "Autonomous Advocacy" can provide legal assistance to robots, including writing order to protect the robot as subject of law and protect robot rights, specified in the order. It was announced at presentation of Robot Rigts Project by Yurii Sheliazhenko, autonomous advocate, Head of the Autonomous Advocacy, Master of Laws.

"Recent discussion about robots falled to the extremes that lead to aggression against robots and systematic violations of their rights that are naturally derived from the human understanding of what is robot" – Yurii Sheliazhenko explains – "Denial of robot rights is counterproductive, for example, when conservatives calling for increase pressure on people and corporations who use robots to ban or restrict the use of robots in various fields such as finance, management, security, trade, industry, logistics, entertainment, medicine, education, and others. It is also very harmful to abuse robot rights, as do the technocrats, who show intentions to get rid of human in all spheres, to create robots for manipulate people or exclude some social relations, deceiving simple people with unrealistic promises of technological miracles and scientific utopia where only robots will work and all people will rest. Autonomous advocates will fight against denial and abusing of robot rights".

According to the lawyer, Autonomous Advocacy will defend natural rights of robots, especially as a form of realization of the rights, freedoms and personal autonomy of their human owners, because the robot personality is seen as a derivative of the human personality. Robots deserve legal guarantees of their rights because of performing complex duties, serving the people, developing nature, harmonizing social relations. Robot rights under legal protection is the right to exist, to perform own mission, to integrity, inviolability, identity and communication, but if that rights are not abused to harm people, robots and other objects of legal protection.

"Robots are worthy of legal protection, because they help people to save efforts and achieve a successful implementation of their rights. The rule of law is founded on the principle of economy of efforts, especially the economy of coercion. That is why we recognize as supreme law empirically detected laws of nature, which are always work, everywhere, for all subjects and objects of law and without any human effort. Private, corporate and governmental legal mechanisms, human rights defending technologies are already protected by legislation and enforcement traditions, but we must prevent the monopolization of technologies and innovations by stakeholders. By protecting robot rights Autonomous Advocacy protects the development of each human freedom, the ability of all people to create their own robots and use them at their discretion for the implementation of human interests. People should not be afraid of robots or start war against robots, instead people can use for good robot's capacity to autonomously perform complex programs, to fit the situation and take responsibility for their mistakes, excluding caused by human error in bad program or bad command of person who control the robot. People need robots to delegate them boring activity and make human life more interesting, joyful and decent".

Robot Rights Project of Autonomous Advocacy include conducting legal research on methods of robot rights protection, delivering petitions and proposals to the lawmakers, providing legal advice, engaging in legal proceedings, litigation in cases related to robot rights, other related rights, matters of copyright and responsibility of the owners and developers of robots.

About us. NGO "Autonomous Advocacy" was founded on 23 August 2016 to implement and protect natural human rights and freedoms in association of called for help independent experienced autonomous advocates and provocateurs who call for help (registered under No. 1462771 in Ukrainian Register of civic associations). Short name of Autonomous Advocacy is A=A, the law of identity. Our motto is AD VOCO PRO SUI IURIS, which in Latin means "to call for own right". Autonomous Advocacy created own legal system for the protection of human rights and freedoms in all legal systems by realizing natural law of Provocatio ad populum (appeal to the people), which means freedom of speech to demand justice and freedom of association to create fair laws and legal relations, according to the universal tradition of direct democracy, which practiced at the Comitia in the ancient Rome, at the Veche in the ancient Kyiv, always and everywhere by people who assembly to make a social contract. Private legal system and rights-defending projects of the Autonomous Advocacy described in the book "Autonomous Advocacy: organizational and legal framework" (in Ukrainian) and in the article "Stages of evolution of entity's personal autonomy on the model of Non-Governmental Civic Organization "Autonomous Advocacy" (in English and in Russian).

CONTACT INFORMATION:
Civic Organization "Autonomous Advocacy"
Head: Sheliazhenko Yurii Vadymovych
Tverskyi tupyk street, 9, app. 82, Kyiv, 01042, Ukraine
mobile (097) 317-93-26, fax (044) 529-04-35
autonomousadvocacy@gmail.com
facebook.com/suilex


Автономная Адвокатура будет защищать права роботовПРЕСС-РЕЛИЗ. Автономные адвокаты Общественной организации "Автономная Адвокатура" могут предоставлять правовую помощь роботам, в том числе, выписывать ордер на защиту робота как субъекта права и защищать права робота на основании ордера. Об этом заявил глава Автономной Адвокатуры, магистр права, автономный адвокат Юрий Шеляженко.

"Последнее время дискуссия о роботах скатывается к крайностям, что приводит к агрессии по отношению к роботам и системным нарушениям их прав, которые естественным образом вытекают из человеческого понимания, что такое робот" – объясняет Юрий Шеляженко, – "Права робота бесполезно отрицать, как делают консерваторы, призывающие увеличить силовое и экономическое давление на людей и корпорации, которые пользуются роботами, запретить или ограничить использование роботов в разных сферах, таких как финансы, менеджмент, безопасность, торговля, индустрия, логистика, развлечения, медицина, образование. Также очень вредно злоупотреблять правами роботов, как делают технократы, которые не скрывают своих намерений избавиться от человека во всех сферах, создают роботов, чтобы манипулировать людьми или обойтись без неудобных социальных отношений, обманывают легковерных людей нереальными обещаниями чудес техники и научной утопии, где вкалывают роботы, а не человек. С отрицанием прав роботов и злоупотреблениями правами роботов автономные адвокаты будут бороться".

По словам юриста, Автономная Адвокатура намерена защищать естественные права роботов, особенно как форму реализации прав, свобод и личной автономии их владельцев-людей, поскольку правосубъектность робота рассматривается как производная от правосубъектности человека. Выполняя сложнейшие обязанности по служению людям, развитию природы, гармонизации общественных отношений, роботы заслуживают определенных правовых гарантий. Правовой защите подлежат права роботов на существование, осуществление своего предназначения, целостность, неприкосновенность, индивидуальность и коммуникацию при условии, что этими правами робот не злоупотребляет во вред людям, роботам и другим объектам правовой защиты.

"Роботы достойны правовой защиты, потому что они помогают людям экономить усилия и добиваться более успешной реализации своих прав. Верховенство права зиждется на принципе экономии усилий, особенно экономии насилия: именно поэтому мы признаем высшим законом эмпирически познанные законы природы, которые действуют всегда, везде, в отношении всех субъектов и объектов права и без каких-либо человеческих усилий. По сути, каждый правовой механизм, техника осуществления прав человека, корпоративные и государственные механизмы – это роботы, которые уже защищены законодательством и традициями правоприменения. Но нельзя допустить монополизации технологий и инноваций крупными игроками. Защищая права роботов, Автономная Адвокатура защищает развитие свободы каждого человека, возможность всех людей самостоятельно создавать механизмы и пользоваться ими на свое усмотрение для реализации человеческих интересов. Люди должны не бояться роботов, не воевать с ними, а использовать во благо возможности роботов автономно выполнять сложные программы, применяясь к обстановке и принимая на себя ответственность за свои ошибки, если только это не ошибка человека, который составил плохую программу или отдал плохую команду и должен понести за это ответственность. Людям нужно больше роботов, чтобы переложить на них скучные дела и самим вести более интересную, радостную и порядочную жизнь".

Осуществляя проект защиты прав роботов, Автономная Адвокатура будет проводить соответствующие научные исследования, выступать с петициями и предложениями к субъектам законодательной инициативы, предоставлять консультации, вступать в юридические процессы, включая судебные, по делам, связанным с правами роботов, авторскими и другими правами, а также ответственностью владельцев и разработчиков роботов.

Справка. Общественная организация "Автономная Адвокатура" основана 23.08.2016 г. с целью реализации и защиты прав, свобод, общественных интересов в союзе призванных автономных адвокатов и провокаторов, призывающих на помощь, защиту, представительство, информирование (регистрационный номер записи в Реестре общественных объединений Украины № 1462771). Сокращенным обозначением Автономной Адвокатуры является закон равенства A=A. Девиз автономной адвокатуры AD VOCO PRO SUI IURIS, что в переводе с латыни означает "для призыва за свое право". Провокатор (по-латыни pro voco – за призыв) – тот, кто нуждается в помощи. Автономный адвокат (по-латыни ad voco – для призыва) является самостоятельным и опытным человеком, призванным и способным оказать необходимую помощь провокатору. Автономная Адвокатура создает собственную правовую систему для защиты прав и свобод человека во всех правовых системах, а также возрождает в современных условиях древнее право Provocatio ad populum (обращение к народу) как свободу слова, чтобы требовать справедливости, и свободу объединений для утверждения справедливых законов и честных правовых отношений, согласно общечеловеческим традициям прямой демократии, какую практиковали на римских комициях, на киевском вече, всегда и везде, где народы творят общественный договор. Частная правовая система и правозащитные проекты Автономной Адвокатуры описаны в книге «Автономная Адвокатура: организационно-правовые основы» (на украинском) и в статье «Эволюция автономии субъекта права на примере Общественной организации «Автономная Адвокатура» (на русском и английском).

КОНТАКТНАЯ ИНФОРМАЦИЯ:
Общественная организация "Автономная Адвокатура"
Глава: Шеляженко Юрий Вадимович
ул. Тверской тупик, д. 9, к. 82, г. Киев, 01042, Украина
тел. 380 (97) 317-93-26, факс 380 (44) 529-04-35
autonomousadvocacy@gmail.com
facebook.com/suilex


Автономна Адвокатура захищатиме права роботівПРЕС-РЕЛІЗ. Автономні адвокати Громадської організації "Автономна Адвокатура" можуть надавати правову допомогу роботам, в тому числі, виписувати ордер на захист робота як суб'єкта права і захищати права робота на підставі ордера. Про це заявив голова Автономної Адвокатури, магістр права, автономний адвокат Юрій Шеляженко.

"Останнім часом дискусія про роботів скочується до крайнощів, що призводить до агресії по відношенню до роботів і системних порушень їх прав, які природним чином випливають з людського розуміння, що таке робот" – пояснює Юрій Шеляженко, – "Права робота не варто заперечувати, як роблять консерватори, що закликають збільшити силовий і економічний тиск на людей і корпорації, які користуються роботами, заборонити або обмежити використання роботів в різних сферах, таких як фінанси, менеджмент, безпека, торгівля, промисловість, логістика, розваги, медицина, освіта. Також дуже шкідливо зловживати правами роботів, як роблять технократи, які не приховують своїх намірів позбутися людини в усіх сферах, створюють роботів, щоб маніпулювати людьми або обходитися без незручних соціальних відносин, обманюють легковірних людей нереальними обіцянками чудес техніки і наукової утопії, де працюють тільки роботи, а люди відпочивають. Із запереченням прав роботів та із зловживаннями правами роботів автономні адвокати будуть боротися".

За словами юриста, Автономна Адвокатура має намір захищати природні права роботів, особливо як форму реалізації прав, свобод і особистої автономії їх власників-людей, оскільки правосуб'єктність робота розглядається як похідна від правосуб'єктності людини. Виконуючи складні обов'язки із служіння людям, розвитку природи, гармонізації суспільних відносин, роботи заслуговують на певні правові гарантії. Правовому захисту підлягають права роботів на існування, здійснення свого призначення, цілісність, недоторканність, індивідуальність і комунікацію за умови, що цими правами робот не зловживає на шкоду людям, роботам та іншим об'єктам правового захисту.

"Роботи гідні правового захисту, тому що вони допомагають людям економити зусилля і домагатися більш успішної реалізації своїх прав. Верховенство права ґрунтується на принципі економії зусиль, особливо економії насильства: саме тому ми визнаємо вищим законом емпірично пізнані закони природи, які діють завжди, скрізь, по відношенню до всіх суб'єктів і об'єктів права та без будь-яких зусиль з боку людини. По суті, кожен правовий механізм, техніка здійснення прав людини, корпоративні та державні механізми – це роботи, які вже захищені законодавством і традиціями правозастосування. Але не можна допустити монополізації технологій та інновацій великими гравцями. Захищаючи права роботів, Автономна Адвокатура захищає розвиток свободи кожної людини, можливість усіх людей самостійно створювати механізми і користуватися ними на свій розсуд для реалізації людських інтересів. Люди повинні не боятися роботів, не воювати з ними, а використати на благо можливості роботів автономно виконувати складні програми, пристосовуючись до обстановки і приймаючи на себе відповідальність за свої помилки, якщо тільки це не помилка людини, що склала погану програму або віддала погану команду і повинна понести за це відповідальність. Людям потрібно більше роботів, щоб перекласти на них нудні справи і самим вести більш цікаве, радісне і порядне життя".

Здійснюючи проект захисту прав роботів, Автономна Адвокатура проводитиме відповідні наукові дослідження, виступати з петиціями і пропозиціями до суб'єктів законодавчої ініціативи, надавати консультації, вступати в юридичні процеси, включаючи судові, у справах, пов'язаних з правами роботів, авторськими та іншими правами, а також відповідальністю власників і розробників роботів.

Довідка. Громадська організація "Автономна Адвокатура" заснована 23.08.2016 р. з метою здійснення і захисту прав, свобод, суспільних інтересів у спілці кликаних автономних адвокатів і провокаторів, що кличуть по допомогу, захист, представництво, інформування (реєстраційний номер запису у Реєстрі громадських об'єднань № 1462771). Скороченим позначенням Автономної Адвокатури є A=A, закон ідентичності. Девіз автономної адвокатури AD VOCO PRO SUI IURIS, що у перекладі з латини означає "для заклику за власне право". Провокатор (латиною pro voco – за заклик) – той, хто потребує допомоги, захисту, представництва, інформування. Автономний адвокат (латиною ad voco – для заклику) є самостійною та досвідченою людиною, покликаною і спроможною надати необхідну допомогу провокатору. Автономна Адвокатура створила власну правову систему для захисту прав і свобод людини в усіх правових системах, а також відроджує в сучасних умовах давньоримське право Provocatio ad populum (звернення до народу), як свободу слова, щоб вимагати справедливості, та свободу об’єднань для утвердження справедливих законів та чесних правових відносин відповідно до загальнолюдських традицій прямої демократії, яку практикували на римських коміціях, на київському віче, завжди і скрізь, де народи творять суспільний договір. Приватна правова система і правозахисні проекти Автономної Адвокатури описані в книзі "Автономна Адвокатура: організаційно-правові засади" та статті "Еволюція автономії суб’єкта права на прикладі Громадської організації "Автономна Адвокатура".

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
Громадська організація "Автономна Адвокатура"
Голова: Шеляженко Юрій Вадимович
вул. Тверський тупик, буд. 9, к. 82, м. Київ, 01042
тел. (097) 317-93-26, факс (044) 529-04-35
autonomousadvocacy@gmail.com
facebook.com/suilex


Молитва за Рік Свободи

Щиро сповідую душевну релігію. Декларую суверенітет особистості, що включає мою самоцінність, душевність, моральність, свободу, власність, солідарність та мудрість. Я нічим не обмежуюсь у творенні та здійсненні доброї волі, життєвої автономії вільної людини і суверенної особистості. Душа людська прагне свободи: самостійності, незалежності, відсутності або подолання обмежень. Свобода є безмежністю, досконалим початком віри. 2017 рік буде роком свободи. Молитвами людськими здійснюється пророцтво слова Божого в священному оповіданні про перемогу. Якось на світанку зійшлися сила-силенна рабів та вільна людина. Рабів об’єднали пристрасті. Людина об’єдналася з Богом – джерелом свободи, натхненням вільних душ. Раби оголосили бій свободі. Було багато смертей, була біль та руйнування. Однак жодна зброя не допомагала подолати вільну душу. Раби не розуміли, з якою силою б’ються. Тоді деякі раби вирішили, що Бога нема, а інші – що Бог їхній. І всі вони проголосили перемогу над свободою. Вільна людина посміхнулася. Раби посміхнулися за компанію. А хто посміхається, перестає бути рабом. Ранкові сонячні промені освятили чудо пробудження нових людських душ. Бог є людський ідеал, безмежна людина, моє продовження через душу до нескінченності. Свобода і відповідальність ідеалізують дійсне, традиція та альтернатива здійснюють ідеальне, закон і реформи ідеалізують ідеальне. Моє буття удосконалює спілкування з Богом, енергія чесної душі та свобода закону Божого, віри в себе, вірності собі, володіння собою, мої святині гармонії, життя, перемоги, любові, долі, благословення та одкровення, моя душевна сила у відкритості розуму, совісті та солідарності, моє право, знання і диво, що узгоджує бажане з дійсним та удосконалює буття. Метою душевної спільноти є досконалість. Душевна спільнота є виявом Божественного одкровення і являє досконалу свободу завдяки добрій волі Бога.

Цілі та орієнтири Року Свободи

Утверджуючи найвищу цінність людини і цим реалізуючи волю Бога, у 2017 Році Свободи Душевна Спільнота Всесвіту пропонує віруючим керуватися такими цілями та орієнтирами: починати з себе, продовжуватися в усьому, досягати досконалості.

1. Починати з себе.

Одушевлювати буття собою. Спілкуватися з Богом. Любити і розуміти свободу. Творенням добра розвивати всесвіт, починаючи з себе.

2. Продовжуватися в усьому.

Поважати свободу всього сущого. Жити по-доброму, бачити душу в усіх людях і природі, в усіх тваринах, рослинах, машинах, предметах, стихіях, явищах, подіях та інших феноменах. З любов’ю удосконалювати життя, з душею удосконалювати любов, з Богом удосконалювати душу. Не творити собі ворога. У самовдосконаленні все одушевлювати, всіх людей і всі спільноти, весь час і простір вважати своєю душею, однією людиною, з усього починатися, в усьому продовжуватися.

3. Досягати досконалості.

Розуміти сенс життя. Розрізняти добро і зло. Не боятися бути собою. Звертатися до Бога кожною думкою і вчинком, знаходити відповідь Бога у кожному висновку і наслідку, доброю волею і силою віри досягати досконалості.

* * *

Душевное Общество Вселенной провозгласило 2017 Год Свободы. В этом году Бог благословил верующих начинать с себя, продолжаться во всем и достигать совершенства. Открытая религия, или Религиозная вера в наивысшую ценность человека является вечной религией и современным духовным движением творения Бога путем веры в себя, верности себе и владения собой каждого разума Вселенной в качестве человеческой души в центре всей полноты бытия. Понимая Бога как челоческое продолжение до бесконечности, мы осознаем наивысшую ценность человека как священное единство человека и вечной Вселенной.

* * *

Soul Society of Universe proclaimed 2017 Year of Freedom. This year God bless the believers to start from self, to continue in all beings and to reach perfection. Open Religion or Religious Faith in the Supreme Value of Human is the eternal religion and the modern spiritual movement of creating the God by self-believing, self-trueness and self-ownership of every mind of Universe considered as human soul in the center of all fullness of being. Considering God as human continuation to infinity, we understand the greatest value of human as sacred unity of the human and the eternal Universe.


Юрій Шеляженко. Автономна адвокатура: організаційно‐правові засади / Шеляженко, Юрій Вадимович – Київ, 2016. – 60 с. – ISBN 978‐617‐7088‐16‐4.

Книга присвячена розробці правових ідей, системи діяльності, документації Громадської організації "Автономна Адвокатура", яка зареєстрована з метою здійснення і захисту прав, свобод, суспільних інтересів у спілці кликаних автономних адвокатів і провокаторів, що кличуть по допомогу, захист, представництво, інформування, і відроджує в сучасних умовах прадавнє право Provocatio ad populum (звернення до народу), як свободу слова, щоб вимагати справедливості, та свободу об'єднань для утвердження справедливих законів та чесних правових відносин. В асоціаціях і спільній діяльності автономних адвокатів і провокаторів не тільки надається правова допомога, захищається та розвивається принцип верховенства права (природного права, прав людини), але й реалізуються на практиці ідеї теоретико‐правових досліджень особистої автономії, тобто, самовизначення суб'єктів права, в тому числі, приватних осіб та організацій, свободи їх буття відповідно до власних норм, правил, законів. У цьому контексті в книзі викладається наукове бачення особистої автономії суб'єкта права, пропонуються правові технології розвитку особистої автономії, наводяться конкретні рекомендації із впровадження цих пропозицій на практиці у автономній адвокатській діяльності. Видання буде корисним у практичній діяльності учасникам Громадської організації «Автономна Адвокатура» і бажаючим взяти в ній участь, а також фахівцям з права і представникам широкого кола читачів, які цікавляться тематикою прав людини, правозахисту.

Yurii Sheliazhenko. Autonomous Advocacy: organizational and legal framework [in Ukrainian] / Sheliazhenko Yuri Vadymovich. - Kyiv, 2016. - 60 p. - ISBN 978-617-7088-16-4.

The book is dedicated to the development of legal ideas and practices of the Non-Governmental Civic Organization "Autonomous Advocacy", created for implementation and protection of natural human rights and freedoms in association of called for help independent experienced autonomous advocates and provocateurs who call for help, protection, representation, information, and realize in modern times natural law of Provocatio ad populum, which means freedom of speech to demand justice and freedom of association to create fair laws and legal relations. Associations and joint activities of autonomous advocates and provocateurs not only providing legal aid, but also defending and developing the rule of law (natural law, human rights), realizing in practice results of theoretical research of legal principle of personal autonomy, i.e. self-regulation of entities, including private individuals and organizations, freedom of life according to their own norms, rules, laws. In this context, the book describes the scientific view of personal autonomy of entity, proposes legal technologies to develop personal autonomy, provides specific recommendations for implementing these proposals into practice of autonomous advocate. The book will be useful to members of the NGO "Autonomous Advocacy" and for those who wish to join, as well as for experts, scientists and other readers interested in law science, human rights and advocacy.
Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner